İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, televizyon programındaki açıklamaları nedeniyle Gazeteci Merdan Yanardağ hakkında soruşturma başlatıldı ve daha sonra gözaltına alındı.  Vatandaşlar sıkça Merdan Yanardağ kimdir? Gazeteci Merdan Yanardağ nereli ve kaç yaşında? araştırmaları yapıyor.

Programda yaptığı açıklamalar sonrası tutuklanan ve bugün hakim karşısına çıkan Gazeteci Merdan Yanardağ tahliye edildi. Peki Merdan Yanardağ kimdir? Gazeteci Merdan Yanardağ nereli ve kaç yaşında? detaylar haberimizde...

Barış Yarkadaş kimdir? Barış Yarkadaş neden istifa etti? Barış Yarkadaş kimdir? Barış Yarkadaş neden istifa etti?

MERDAN YANARDAĞ KİMDİR?

Merdan Yanardağ, Sivas’ın Divriği ilçesinde 1959'da doğdu, nüfus cüzdanında doğum tarihi 24 Şubat 1961 belirtilmiş. İlk, orta, lise ve üniversite öğretimini İstanbul’da tamamladı. İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi -İİTİA- (Marmara Üniversitesi) Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde, “Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi” alanında yüksek lisans (master) yaptı. Ardından (İstanbul) Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde sosyoloji doktorasını tamamladı. (HABER MERKEZİ)