Yerel seçimlere ilişkin kesin aday  Listelerinde son gün yarın Yerel seçimlere ilişkin kesin aday Listelerinde son gün yarın

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in bugünkü grup toplantısında İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Zafer Satılmış'ın hediyesi gündeme bomba gibi düştü.

2017 yılı Aralık ayında İYİ Parti Kırşehir İl Başkanlığı binası açılışı için Kırşehir'e gelen Genel Başkan Meral Akşener'in kendisine meydanda konuşması için izin verilmediği gerekçesiyle vatandaşlara ses sistemlerinin konulduğu kasasının üzerine çıkarak hitap etmişti. İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in bu hareketi yerel ve ulusal gündemde günlerce konuşulmuştu.

İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen'in istifasının ardından Genel Merkez tarafından ataması gerçekleştirilen mevcut İl Başkanı Zafer Satılmış ise İYİ Parti'nin Grup Toplantısına katılarak Genel Başkan Meral Akşener'e 2017 yılında parti binası açılışında ses sistemi üzerinde yaptığı konuşmanın fotoğrafını çerçeveleterek hediye etti. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in grup toplantısının havası bir anda Kırşehir'e 2017 yılına esti.

İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Zafer Satılmış, İYİ Parti'nin güneşinin Türkiye'ye yayıldığı gün olarak adlandırdığı o günü Başkan Akşener'e verdiği hediyeyi şu sözlerle aktardı:

"Herşeyin başladığı, tüm engellemelere rağmen işaret fişeğinin atıldığı, İYİ Parti güneşinin Türkiye'ye yayıldığı o gün. Partimizin grup toplantısına katıldık ve İYİ Partimizin coşkusunu bir kez daha gördük. Sayın Genel Başkanımızın Kırşehir mitingindeki engelleri aşarak, halkının yoğun ilgisiyle hitaplarını gerçekleştirdiği o anın fotoğrafını hediye ettik. Genel Başkanımız ve tüm Türkiye’de hediyemizle o günü bir kez daha hatırladı." (HABER: FAHRETTİN TOKER)