Kırşehir Belediyesi Çocuk Tiyatrosu’ndan yeni oyun

Kırşehir Belediyesi Çocuk Tiyatrosu, yarın saat 19.00’da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde Cihan Baktır tarafından yazılan “Maviş’in Rüyası” adlı oyunu sahneleyecek.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, göreve geldiklerinden bu yana ilimizin kültür sanat alanında gelişimi noktasında birçok projeyi hayata geçirdiklerini ifade ederek, yaşamın bir parçası ve aynası olan Tiyatro oyunlarıyla da hemşehrilerimizi buluşturmaya devam ettiklerini söyledi.

Başkanı Ekicioğlu, “Tiyatro yaşamın bir parçasıdır ve hayatı değiştirir” diyerek şunları söyledi:

“Yaşamın içindeki acılar, sevinçler, kimi zaman güldüren, kimi zaman ise düşündüren olaylar, sanatçılar tarafından sahnede canlandırılır. İnsan kendini tiyatroda yeniden yaşar. Bir eğitim görevi üstlenen tiyatro, aynı zamanda düşünmemize de vesile olur. Biz, Kırşehir Belediyesi olarak gerek yetişkinler için gerekse de çocuklarımız için hiç ara vermeden tiyatro oyunlarını sahnelemeye devam ediyoruz. Kırşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu da belli periyotlarla hazırladıkları oyunları hemşehrilerimizle buluşturmaya devam ediyor. Tiyatro sezonunun başlamasıyla birlikte belirli aralıklarla oyunları tiyatro severlerle buluşturuyoruz.

Bu kapsamda, Kırşehir Belediyesi Çocuk Tiyatrosu tarafından bugün saat 19.00’da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde, Cihan Baktır tarafından yazılan “Maviş’in Rüyası” adlı oyunu sahnelenecek. Tüm çocuklarımızı oyunumuzu izlemeye bekliyorum.”

Ücretsiz olarak sahnelenecek olan “Maviş’in Rüyası” adlı oyunun biletlerine Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi, Aile Yaşam Merkezi ve Belediye Gençlik Merkezi’nden (BEGEM) ulaşılabilir. (HABER MERKEZİ)