Kırşehirspor Kulübü Başkanı Çağatay Han Torun:

 

Kırşehirspor’un rakipleri TFF tarafından cezaya çaptırıldı Kırşehirspor’un rakipleri TFF tarafından cezaya çaptırıldı

“MADDİ RİSK ALARAK 4-5

NOKTA TRANSFER YAPACAĞIZ”

 

Başkan Torun: “Koca şehirde tek destekçimiz Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Ekicioğlu'dur”

 

TFF 2. Lig, Kırmızı Grup’ta alt sıralardan kurtulma mücadelesi veren ve son maçında evinde Kastamonuspor’u 2-0 yenerek ilk yarayı ı18 puanla 15’nci sırada tamamlayan Kırşehirspor Kulübü Başkanı Çağatay Han Torun, ikinci yarıya maddi risk alarak 4-5 nokta transfer yapacaklarını açıkladı.

Kısıtlı bütçe ile ligde kalıcı olabilmek amacıyla mücadele ettiklerini belirten Başkan Çağatay Han Torun, “İlimizin yurt içinde tanıtımına katkıda bulunmak olan takımımızın bu görevlerini daha iyi yerine getirebilmesi adına elimizden gelenin en iyisini mevcut imkanlar dahilinde yapmaya gayret ediyoruz” dedi.

2-0’lık Kastamonuspor galibiyetini değerlendiren Başkan Torun, yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Malum olduğu üzere şehrimizin tek profesyonel futbol takımı Kırşehir FSK dün ilk yarının son maçı sıfatı ile oynadığı ve 2-0 galibiyetle devre arasına girdi. Kısıtlı bütçe ile ligde kalıcı olabilmesi amacı ile kurulan ve mücadelesine devam eden takımımız dünkü galibiyet ile bir nebze olsun bizlere nefes aldırdı. Tabi ki yine hedefimiz doğrultusunda ligin ikinci yarısında kötü rüyalar görmemek adına yönetim olarak maddi risk alarak takımımıza 4-5 nokta transfer kazandırmak arzusundayız. Bunun için elimizden gelen tüm gayreti gösterip ligin ikinci yarısında takımımızı oynadığı oyunun karşılığını bulacağı üst sıralarda görmek istiyoruz.”

Kırşehirspor Kulübü’nün kuruluş amacı sporu Kırşehir gençliğine sevdirmek ve ilimizin yurt içinde tanıtımına katkıda bulunmak olduğuna dikkat çeken Başkanı Torun şöyle devam etti:

“Takımımızın bu görevlerini daha iyi yerine getirebilmesi adına elimizden gelenin en iyisini mevcut imkanlar dahilinde yapmaya gayret ediyoruz. Her ne kadar koca şehirde tek destekçimiz Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Ekicioğlu da olsa biz göğsümüzde Ahi Evran-ı Veli hazretlerinden aldığımız feyz ile mücadelemizi yılmadan, kaçmadan, korkmadan sonuna kadar çok daha iyi yerlerde olmak adına vereceğiz. Yürüdüğümüz bu yolda tökezlememizi bekleyen münafıklara inat bir avuç sağduyu sahibi insan ile el ele, kol kola bu takımı ayağa kaldıracağız. Ne iş insanlarımızdan, ne sanayicimizden bir kuruş dahi olsa bize layık görülmeyen desteği yüreklerimizde ki inanç ve şehrimize olan sevgimizden alarak ile biz bu işi başaracağız. Unutulmasın ki Kırşehirspor yönetimi bir makam değil, ateşi beden kavuran bir kaftandır. Sevgisini, kalbi desteğini ve bizlere inancını bizlerden esirgemeyen tüm gerçek Kırşehirspor taraftarlarına selam olsun.” (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)