Osman Köksaldı, İstanbul’da… Osman Köksaldı, İstanbul’da…

TFF, Amatör Lig (BAL) maçlarının başlangıç tarihini açıkladı

Maçlar 4-5 Mart tarihlerinde oynanacak

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem üzerine 6 Şubat’tan bu yana derin bir sessizlik içindeki amatör futbol liglerinin akıbeti belli oldu. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Amatör İşler Kurulu, bölgesel ve yerel düzeyde uygulanan Bölgesel Amatör Lig, Süper Amatör Lig, Birinci Amatör Küme, altyaş kategorilerinin 4-5 Mart tarihlerinde kaldığı yerden yeniden başlayacağını duyurdu.

Deprem nedeniyle olağanüstü hal ilan edilen Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Malatya, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Kilis ve Osmaniye takımlarının yer aldığı Bölgesel Amatör Lig 2 ve 7’nci grupla ilgili karar henüz verilmedi. Bu iki grupta yer alan 28 takımdan 23’ü deprem bölgesindeki illeri temsil ediyor.

Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Kurulu tarafından amatör liglere dair yapılan açıklama şu şekilde:

“Bilindiği üzere ülkemizde meydana gelen deprem felaketi sonrası Federasyonumuzun 09.02.2023 tarihli kararı ile tüm amatör müsabakaların Şubat ayı sonuna kadar ertelendiği açıklanmıştı. OHAL ilan edilen (Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Malatya, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Kilis ve Osmaniye) illerimizde ve Bölgesel Amatör Lig 2. Grup ve 7. Grup müsabakaları haricindeki tüm illerde Bölgesel Amatör Lig, Yerel Amatör Lig ve Alt Yaş kategorileri müsabakaları 4-5 Mart 2023 tarihinden itibaren oynatılacaktır. Detaylı açıklama daha sonra Federasyonumuz tarafından paylaşılacaktır. Kamuoyunun bilgilerine sunarız.”

Maçların tarihlerinin netleşmesinin ardından Bölgesel Amatör Ligi’nde mücadele eden temsilcimiz Mucurgücüspor, 5 Mart Pazar günü saat 14.00’da kendi sahasında Yozgatspor’u konuk edecek.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilde 40 binin üzerinde can kaybına yol açan deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlar, 25 Şubat-6 Mart tarihleri arasında oynanacak tüm profesyonel futbol karşılaşmalarında anılacak.

Öte yandan Süper Lig başta olmak üzere 1. Lig, 2. Lig ve 3. Ligde oynanacak maçlar öncesinde, Hatay’da, Kahramanmaraş’ta, Gaziantep’te, Adana’da, Malatya’da, Osmaniye’de, Kilis’te, Elazığ’da Diyarbakır’da, Şanlıurfa’da ve Adıyaman’da hayatını kaybeden tüm vatandaşlar adına, karşılaşmalar öncesi 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak.

Ayrıca dileyen kulüpler, acının simgesi siyah kol bandı veya siyah kurdele takabilecek.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)