Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV) İç Anadolu Bölge Sorumlularından Sosyal Hizmet Uzmanları Beyza Nur Gürbüz ile Merve Kafaoğlu bugün gazetemizi ziyaret ettiler.

Kırşehir’e gelerek bir dizi ziyaretlerinde bulunan Beyza Nur Gürbüz ile Merve Kafaoğlu gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”i ziyaret ederek İmtiyaz Sahibi Salih Güner ile Yazı İşleri Müdürü Beyhan Ballı ve Sayfa Editörü İlknur Öncü’ye bilgiler aktardı.

LÖSEV’e kayıtlı lösemili ve kanser hastası sayısının her geçen gün arttığını belirten LÖSEV yetkilileri, her 5 kişiden 2’sinin bu amansız hastalığa yakalandığına dikkat çektiler.

İç Anadolu'nun zirvesi Erciyes'te kar yağışı etkili oluyor İç Anadolu'nun zirvesi Erciyes'te kar yağışı etkili oluyor

Kırşehir il genelinde 200’e yakın çocuk ve genç kanser hastası bulunduğunu ve bunlara maddi, manevi, sosyal ve psikolojik destek verdiklerini belirten Beyza Nur Gürbüz ile Merve Kafaoğlu, “Biz istiyoruz ki bütün hastalarımıza ulaşarak onlara her konuda katkı sunabilelim. Bunun için de Kırşehir’e gelerek hastalarımızı tespit edip, ziyaretlerde bulunuyoruz. Kanser hastalarımızın Kırşehir’de onkoloji birimi ve hastanesi olmadığı için hastalar Ankara, Kayseri ve Konya gibi çevre illere gidiyorlar. Bu nedenle biz de maddi durumu yeterli olmayan tüm hastalarımıza ulaşarak bu zor süreçte katkı sunmaya çalışıyoruz.

Kendisinde ya da çevresinde kanser hastalığı bulunan çocuk ya da yetişkin tüm bireylerimizin, bize ulaşması durumda her türlü ayni ve nakdi yapmaya hazırız” dediler ve LÖSEV’e her zaman katkı sunan gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e teşekkür ettiler. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)