Milletvekili Erkan’dan Bakanlara ziyaret… Milletvekili Erkan’dan Bakanlara ziyaret…

Türkiye Beyazay Genel Başkanı Lokman Ayva, gerçekleşen genel kurulda yeniden genel başkan seçilerek güven tazeledi. Gerçekleşen genel kurulda Ayva'yı Beyazay Kırşehir Şube Başkanı Adnan Göçmen ve yönetimi yalnız bırakmadı.

Türkiye Beyaz Ay Derneği Olağan Genel Kurulu Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram’ın katılımı ile gerçekleşti. Genel kurulda Genel Başkan Lokman Ayva yeniden genel başkanlığa seçildi.

1988 yılında kurulan ve Yurt içinde 101, yurt dışında ise 7 şubesi ile tüm engel gruplarını kapsayan Türkiye Beyazay Derneği 2024 yılı olağan genel kurulunu gerçekleştirdi.

10-16 Mayıs Engelliler Haftasında gerçekleştirilen Genel Kurula Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ve AK Parti Milletvekili Serkan Bayram, Beyazay Kırşehir Şube Başkanı Adnan Göçmen ve yönetimi katıldı. 

Hibrit bir şekilde gerçekleştirilen Genel Kurula Türkiye ve yurtdışından birçok şube başkanı ve üye çevrimiçi olarak iştirak etti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleri ile Engelli vatandaşların konforlu bir yaşam sürmesi için gayretle çalıştıklarını kaydetti.

Göktaş, “Engelli yaşamı için en önemli adımlarımızdan biri engellilerin bağımsız hareketlerini artıran yenilikler sunmak oldu. Yasal düzenlemelerle, üniversitelerden belediyelere kadar engellilere yönelik hizmet birimleri kurduk. Bugün kamu kurumlarında on binlerce engelli vatandaşımız milletimize hizmet ediyor. Bu kapsamda son 22 yılda engelli memur sayısını 22 kat artırdık. Bugün ülkemizde 101, yurt dışında 7 şubeniz var engelli bireylerin yanında olan Türkiye Beyazay Derneğimize değerli hizmetlerinden dolayı şahsım ve milletim adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, engelli bireylerin toplumun her alanında aktif katılım göstermesi gerektiğini söyleyerek, ilerleyen dönemlerde daha iyi yerlere gelmek için mücadele etmeyi sürdüreceklerini ifade etti.

Kürsü konuşmalarının ardından tek liste ile gidilen seçimde Lokman Ayva yeni yönetim kurulu ile birlikte yeniden genel başkanlığa seçildi.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)