TÜRKİYE Futbol Federasyonu aldığı karar ile bu yıl Bal liginde şampiyon olan takımların tamamının direk üçüncü lige yükseltilmesine karar verdi. Bu kararla birlikte 14 grupta oynanan maçların ardından ligi 1’inci bitiren 15 takımdirek 3’üncü Futbol Ligi’ne  yükselmiş oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu Bal ligi ile ilgili yaptığı değerlendirme sonrasında aldığı kararları duyurdu. Federasyondan konu ile ilgili yapılan açıklamada şu görüşlere yer verdi;Bölgesel Amatör Lig Statüsünün mevcut halinde, deprem nedeniyle müsabakaları oynatılmayan 2. ve 7. grup birincilerinin doğrudan, diğer 12 grup birincileri arasında play-off müsabakaları sonucu 9 grup birincisi TFF 3. Lig’e çıkması, ayrıca 2. ve 7. gruplardan 5’er takımın katılımıyla yapılacak play-off müsabakaları sonucu 1 takım olmak üzere toplam 12 takım TFF 3. Lig’e çıkması şeklinde düzenleme yapılmıştı. Statüde yapılacak değişiklik ile 12 grup birincisi arasında play-off oynatılmayacak ve birinciler doğrudan TFF 3. Lig’e çıkacaktır. 2. ve 7. grup birincilerinin doğrudan, yine bu gruplardan 5’er takımın katılımıyla yapılacak play-off müsabakaları sonucu 1 takım olmak üzere toplam 15 takım TFF 3. Lig’e çıkacaktır.

Öte yandan bu sezon ilimizi BAL’da temsil eden Mucurgücüspor’un rakiplerinden olan TalasgücüBelediyespor, ligi 1’inci sırada bitirerek 3’üncü Lige yükseldi.

İŞTE GRULARINI 1’İNCİ BİTİREN TAKIMLAR:

1.Grup Birincisi: Mardin 1969 Spor

Taekwondocularımız,  2 altın, 1 bronzla döndü Taekwondocularımız, 2 altın, 1 bronzla döndü

3. Grup Birincisi: Sebat Gençlik Spor (Trabzon)

4. Grup Birincisi: Tokat Belediye Plevne Spor

5. Grup Birincisi: Karabük İdmanyurdu Spor

6. Grup Birincisi:TalasgücüBelediyespor (Kayseri)

8. Grup Birincisi: Anadolu Üniversitesi (Eskişehir)

9. Grup Birincisi: Viven Bornova Futbol Kulübü (İzmir)

10. Grup Birincisi: Aliağa Futbol A.Ş. (İzmir)

11. Grup Birincisi: Küçükçekmece Sinop Spor Kulübü (İstanbul)

12. Grup Birincisi: Sultanbeyli Belediyespor (İstanbul)

13. Grup Birincisi: Silivrispor (İstanbul)

14. Grup Birincisi: İnegöl Kafkas Gençlikspor (Bursa)

(HABER: SALİH HANÇER)