8 TAKIMIN çift devreli lig usulüne göre mücadele edildiği Kırşehir 1.Amatör Küme Futbol Ligi’nde 12.hafta maçlarının tamamı yarın oynanacak olan 3 maçla devam edilecek. Mucurgücü, Minik Kramponlar maçı oynanmazken, yarın oynanacak olan 3 maçla sporseverleri zevkli çekişmeli maçla bekliyor.

Minik Kramponlar, Pazar günü oynayacağı Mucurgücüspor maçına çıkmayacağını dilekçeyle bildirirken, 12.haftasında yine bizler zevkli çekişmeli maçlar bekliyor olacak.

Amatör Küme Futbol Ligi’nin 12.haftasının açılış maçında son haftalarda oynadığı futbol ve aldığı başarılı sonuçlarla 2.yarının takımı olan 40 Şehirgücüspor ile zirve yarışının uzağında kalan Çiçekdağı Belediyespor karşı karşıya gelecek. Mücadele Cumartesi günü saat 12.00’da Bağbaşı Sentetik sahasında oynanacak.

Haftanın ve sezonun en önemli maçında lider Yabanlıspor ile takipçisi Yeşil Kamanspor karşı karşıya gelecek. Yenen takımın son 2 hafta kala büyük avantaj elde edeceği maç saat 14.30’da Bağbaşı sentetik sahasında oynanacak.

Kırşehir 1.Amatör Küme Futbol Ligi’nin 12.haftasının kapanış maçında Kaman Cevizspor, sahasında Kırkent FK ile karşı karşıya gelecek. Kaman İlçe Stadyumu’nda oynanacak olan karşılaşma saat 12.00’da başlayacak.

Öte yandan Kırşehir 1.Amatör Küme Futbol Ligi’nin güçlü ekiplerinden olan Minik Kramponlar Spor Kulübü, Ligin 12.haftasında 10 Mart Pazar günü deplasmanda oynayacağı Mucurgücüspor maçına çıkamayacaklarını belirttiler.

Kırmızı-siyahlı ekip Futbol İl Temsilciliğine yaptığı yazılı açıklamada, “10.03.2024 Pazar günü saat 14.00’da Mucur İlçe Stadyumu’nda oynanması planlanan Mucurgücüspor, Minik Kramponlar Spor Kulübü müsabakasına öğrenci sporcularımızın şehir dışında olmasından dolayı Minik Kramponlar takımı olarak maça çıkamayacağız. Gereğini arz ederiz” ifadeleri kullanıldı.

U12 Futbol Ligi başlıyor U12 Futbol Ligi başlıyor

Öte yandan 15 puanla 4.sırada bulunan Minik Kramponlar, Mucurgücüspor maçına çıkamayacağından dolayı 3 puanı silinerek 12 puana geriledi.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)