Yabanlıspor kazandı, Yeşil Kamanspor kaybetti, Amatör Küme’de lider değişti…

Lider Yabanlıspor oldu

Kırşehir 1.Amatör Küme Futbol Ligi’nde mücadeleye 2.yarının 9.haftasında oynanan 4 karşılaşmayla devam edildi. Haftalardır liderliğini kimseye bırakmayan Yeşil Kamanspor 9’uncu haftayı puansız kapatırken, Yabanlıspor, Minik Kramponlar, 40 Şehirgücüspor ve Mucurgücüspor ise haftayı galibiyetle kapatan ekipler oldu.

8 takımın çift devreli lig usulüne göre mücadele edildiği Kırşehir 1.Amatör Küme Futbol Ligi’nde 9.hafta itibariyle liderlik el değiştirdi ve Amatörün yeni lideri Yabanlıspor oldu.

Gönüllü kamp liderliği başvuruları başladı… Gönüllü kamp liderliği başvuruları başladı…

Ligin 9.haftasında oynanan 4 karşılaşmada fileler 12 kez havalanırken, bu 4 karşılaşmanın 2’sini ev sahibi 2’sini ise deplasman takımı kazandı.

Amatör Küme Futbol Ligi’nin 9.haftasının açılış maçında, sezon başı hedefini şampiyonluk olarak koyan ve büyük bir hayal kırıklığı yaşan Çiçekdağı Belediyespor ile Minik Kramponlar karşı karşıya geldi. Geçtiğimiz hafta evinde Kırkent FK’ya yenilerek şampiyonluk şansını büyük bir ölücüde kaybeden Çiçekdağı Belediyespor, Minik Kramponlara da 2-1’lik skorla mağlup oldu ve sezonun 4’üncü yenilgisini alarak 13 puanda kalarak 4.sıraya geriledi. Minik Kramponlar ise ligdeki 4.galibiyetini alıp 14 puanla 3.sıraya yükseldi.

Ligde şampiyonluk mücadelesi veren Yeşil Kamanspor, deplasmanda son sırada yer alan Mucurgücüspor’la karşı karşıya geldi. Yeşil Kamanspor maçı 2-1 kaybederek 22 puanda kalıp 2.sıraya gerileyip liderliği Yabanlıspor’a kaptırdı. Mucurgücüspor ise bu sezon ilk galibiyetini güçlü rakibi Yeşil Kamanspor’dan alarak puanını 5’e çıkarıp haftayı 7.sırada tamamladı.

Orta sıralarda mücadele eden 40 Şehirgücüspor deplasmanda karşılaştığı Kaman Cevizspor’u 2-1’le geçerek puanını 13 yaparak, 9.haftayı 4.sırada tamamladı. Kaman temsilcisi Cevispor ise 3 puanda kalarak son sırada yer aldı.

Ligin 9.haftasının kapanış maçında şampiyonluk mücadelesi içinde yer alan Yabanlıspor ile güçlü rakibi Kırkent FK karşı karşıya geldi. Maçtan bir gün önce deplasmanda Mucurgücüspor’a 2-1 kaybeden Yeşil Kamanspor maçının ardından Kırkent karşılaşması Yabanlıspor için büyük önem arz ediyordu. Yabanlıspor hata yapmadı ve güçlü rakibini 3-0’la geçerek puanını 23 yaparak haftalar sonra liderliğe yükseldi.

Kırşehir 1.Amatör Küme Futbol Ligi’nde mücadeleye 10.haftada Cumartesi ve Pazar günü oynanacak olan 4 karşılaşmayla devam edilecek. Ligin 10. Haftasında Yabanlıspor-Minik Kramponlar, Yeşil Kamanspor-Çiçekdağı Belediyespor, Mucurgücüspor-Kaman Cevizspor, 40 Şehirgücüspor-Kırkent FK maçları oynanacak.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)