KYK Masa Tenisi Bölge Şampiyonası 29-30 Nisan tarihleri arasında Kırşehir'de gerçekleştirilecek...

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğünün geleneksel spor turnuvaları bu yıl on üç farklı branşta “Kredi ve Yurtlar Spor Oyunları” adı altında düzenleniyor.  
Atletizm, badminton, basketbol, bilardo, bilek güreşi, futbol, geleneksel Türk okçuluğu, halk oyunları, kort tenisi, masa tenisi, satranç, voleybol ve yüzme olmak üzere tam on üç ayrı dalda düzenlenecek olimpiyatlarda gençler iller arası müsabakalarda kıyasıya mücadele edecek. 
Futbol, voleybol, basketbol ve masa tenisi turnuvaları
Futbol, voleybol, basketbol ve masa tenisi turnuvalarında Türkiye finalleri için yarışacak iller, yurtlar arası turnuvalarda birinci olan takımlardan oluşacak. 
Grup elemeleri sonrası birinci olan takım, 1-26 Mayıs tarihlerinde ilgili spor dalının Türkiye finali için yarışacak. 
Gençlerin şampiyonluk için yarışacağı turnuvalar, her bir spor dalı için farklı illerde gerçekleştirilecek. Futbol turnuvası Samsun’da, basketbol turnuvası Kocaeli’nde, voleybol turnuvası Kırşehir’de, masa tenisi turnuvası ise Düzce’de düzenlenecek.
VOLEYBOL İÇİN KIRŞEHİR'DE HEYECAN DORUKTA...
İl Müdürlüklerinin koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek turnuvalarda gençler, 15 Nisan-6 Mayıs tarihleri arasında Afyonkarahisar’da satranç dalında yarışacak. 
Geleneksel Türk okçuluğu, badminton, atletizm, bilardo ve bilek güreşi
Badminton turnuvası Kütahya’da, geleneksel Türk okçuluğu turnuvası Sakarya’da, atletizm turnuvası Niğde’de, bilardo turnuvası Sinop’ta, bilek güreşi turnuvası ise Mersin’de 15 Nisan-6 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Kort tenisi ve yüzme turnuvaları 
Uluslararası kuralların dikkate alınacağı kort tenisi turnuvası 15 Nisan-26 Mayıs tarihleri arasında Hatay’da düzenlenecek.
Serbest yüzme stilinde gerçekleştirilecek yüzme turnuvası 15 Nisan-26 Mayıs tarihlerinde Konya’da düzenlenecek.
Halk oyunları yarışmaları
Bu yıl ilk defa düzenlenecek halk oyunları yarışması 1-26 Mayıs tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek.
Grup elemeleri ve Türkiye finalleri sonucunda birincilik, ikincilik, üçüncülük ve fairplay ödülleri kapsamında gençlere kupa, madalya ve çeşitli ödüller verilecek.
Turnuvaların gerçekleştirileceği şehirlerin tarihi ve kültürel değerleri hakkında bilgi edinilmesi amacıyla gençler için tematik geziler de düzenlenecek.

Gençlikspor, 2.yarıda coştu: 3-1 Gençlikspor, 2.yarıda coştu: 3-1

(HABER MERKEZİ)