Kırşehirli kuruyemişçi Burak Demir, “Yeni yıla özel kaliteli ve

Türkiye'nin arpa ihtiyacının yüzde 4'ü Kırşehir'den karşılanıyor Türkiye'nin arpa ihtiyacının yüzde 4'ü Kırşehir'den karşılanıyor

sağlıklı kuruyemişler hazırladık, müşterilerimizi bekliyoruz”

2023'e sayılı günler kala büyük beklenti içine giren Kırşehir’deki kuruyemişçiler, satışların başladığını ve iyi satış yapacaklarına inandıklarını söylediler.

Yeni yılı evinde geçirmeye hazırlanan Kırşehirlilerin meyve ve kuruyemiş alarak ailece geceyi televizyon başında geçireceklerini ifade ederlerken, bir kısmı da dışarıda kafe ve diğer eğlence merkezlerinde geçirmeye hazırlanıyor.

Şehrimiz Medrese Mahallesi, 57. Sokak’ta faaliyet gösteren Leblebici Kuruyemiş, Kahve ve Çikolata Dünyası sahiplerinden Burak Demir, 15 gündür yeni yıla hazırlık yaptıklarını, kaliteli ve taze kuruyemiş hazırlayarak müşterilerinin beğenisine sunduklarını açıkladı.  

Kuruyemişin, her yıl olduğu gibi bu yılda yılbaşı sofralarında yerini alacağına inandığını belirten kuruyemişçi Burak Demir, “Kırşehir’de vatandaşların yeni yıla kendi bütçelerine göre hazırlanıyor. Bizim işyerimizde her çeşit kuruyemiş bulunuyor. Biz halkımıza en kaliteli kuruyemişi en uygun fiyata satışa sunuyoruz. Müşterimize daha iyi hizmet vermek adına fıstık ve çekirdekleri kavurmaya başladık, müşterilerimizi bekliyoruz. Yeni yılın yaklaşmasıyla kuruyemiş satışlarındaki artışın gözle görülür seviyede yükselmesi bizleri sevindiriyor” dedi ve tüm Kırşehirlilere sağlık ve mutluluk içinde bir yıl geçirmeleri dileğinde bulundu. 

Şehrimizdeki kuruyemişçilerde bazı ürünlerin fiyatları şöyle:

Fındık: 180-220, Badem 220-255, Kaju: 280-310, Ceviz 200-250, Antep Fıstığı: 300-380, Kırışık Kuruyemiş Extra: 200-235, Fıstık: 100,110, leblebi: 70-80, Ay Çekirdeği: 50-60  (HABER: BEYHAN BALLI)