KURTULUŞ YILMAZ, ADAY ADAYI OLDU

AK Parti’den Kırşehir Milletvekilliğine aday adayı olduğunu

açıklayan Kurtuluş Yılmaz; birlik ve beraberliğe dikkat çekti

Kırşehir Özel İdare Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz, AK Parti’den milletvekili aday adaylığını açıkladı.

26 yıllık devlet memuriyetinde 2 yılı Kırşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı, 5 yılı da Genel Sekreter olarak görev yapan Kurtuluş Yılmaz, bugün Bolu Et Mangal’da basın toplantısı düzenleyerek 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde Kırşehir’de AK Parti Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Kırşehir’de hiç kimseyi ötekileştirmeden, herkesi kucaklamak için bu yola çıktığını belirten Kurtuluş Yılmaz, basın açıklamasında şunları ifade etti:

“Milletin emanetini taşıyan, milletine aşk ve hizmet etme sevdası ile kalbi çarpan, hamurunu milletimizin yoğurduğu bu kutlu yolda, bu büyük ve onurlu davada, Türkiye Yüzyılının en önemli seçimi olan 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerinde AK Parti’den Kırşehir Milletvekili Aday Adayı olmak için;

“Bugüne kadar büyük bir aşk ve heyecanla bu kadim şehir, Kırşehir’imize, hemşehrilerimize köylerimize, birlik ve beraberlik içerisinde hizmet etme şerefine nail olduğum, birçok başarılı proje ve işlere imza attığım bu görevi yapmaktan büyük bir şeref ve onur duyduğum Kırşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevinden istifa ediyorum.

“Görev sürem boyunca İl Özel İdaresi olarak köylerimize yaptığımız hizmet ve yatırımlarımızda bizlerden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen; başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Yatırım ve Projelerimize destek veren Hükümetimizin Değerli Bakanlarına, Kırşehir Valilerimize, Milletvekillerimize, İl Başkanlarımıza, Kaymakamlarımıza, Belediye Başkanlarımıza, İl Genel Meclis Başkanlarımıza, İl Genel Meclis Üyelerimize, tüm kurum İl Müdürlerimize ve değerli muhtarlarımıza, Belediye Meclis üyelerimize, Genel Sekreter Yardımcılarına, Özel İdare Müdürlerimize ve çok kıymetli mesai arkadaşlarıma; ayrıca İl Özel İdaresi olarak bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışma, hizmet ve projelerimizi hiçbir karşılık beklemeden, tarafsızca yazılı ve görsel basın yoluyla yayınlayan siz değerli basın mensuplarımıza çok çok teşekkür ediyor, hepinize en kalbi saygı ve sevgilerimi iletiyorum.

“Kıymetli Hemşehrilerim; kurulduğu günden bu yana gönül verdiğim, tüm dünya mazlumlarının umudu, Milletine aşk ve sevdayla bağlı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan aldığımız güçle; onun bizlere açtığı hizmet aşkı ve ufkuyla, bize gösterdiği 2023 hedeflerimize, 2053 ve 2071 vizyonumuza uygun, Ülkemizi inşa edeceğimiz adım adım yolumuza yürümeye devam edeceğimiz yepyeni bir heyecanla bu hizmet kervanına, Rabbime hamdolsun ki yeni bir başlangıç yapmış bulunuyorum. Ülkemiz ve milletimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Liderliğinde, 20 yıllık AK Parti iktidarımızda her alanda büyük bir değişim yaşayarak çok önemli hizmet ve eserlere kavuştu.

“Bizler tarihi şanlı zaferler ve mücadeleyle dolu asil bir milletin evlatlarıyız. AK Parti milletin partisidir. Milletin emanetini taşıyan bir partidir, Türkiye’nin istikbali için gece gündüz demeden, yılmadan, yorulmadan bu millete hizmet eden bir partidir;

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği yol ve hedeflere yılmadan, yorulmadan aşkla hizmet etmek büyük bir onurdur. Zor zamanlardan geçtiğimiz bu günlerde birbirimize millet olarak daha çok kenetlenip daha çok sarılacağız. Daha az dinlenip daha çok çalışacağız. Yaralarımızı hep birlikte saracağız. Çıkmış olduğum bu kutlu yolda; bu kadim topraklara, tarih ve kültür şehri Kırşehir’imize, hemşehrilerimize birlik ve beraberlik içerisinde hizmet etmekten büyük bir onur ve gurur duyarım. Zor zamanlarda geçtiğimiz bu günlerde birbirimize daha çok kenetlenip daha çok sarılacağız. Daha az dinlenip daha çok çalışacağız. Yaralarımızı hep birlikte saracağız.

“Bu vesileyle Ülkemizi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli ve 11 ilimizde etkili olan depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Ayrıca depremden etkilenip ilimize misafir olarak gelen kardeşlerimize geçmiş olsun diliyor, her daim yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi her türlü felaketten muhafaza etsin.

“Bu duygu ve düşünceler ile Cumhuriyetimizin 100. yıldönümünde, Türkiye Yüzyılının en önemli seçimi olan 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ile Milletvekilliği Genel Seçimlerinde AK Parti Kırşehir Milletvekili Aday Adayı olduğumu siz değerli hemşehrilerime ve kamuoyuna saygılarımla sunuyorum.”

KURTULUŞ YILMAZ KİMDİR?

05.05.1974 tarihinde Kırşehir'de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Kırşehir'de bitirdi. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Ön Lisans, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Lisans bölümünden mezun oldu.

1997 yılında Kırşehir Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü'nde memur olarak göreve başladı ve çeşitli birimlerde çalıştı.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerden sonra AK Parti yönetimindeki Kırşehir Belediyesi'nde Özel Kalem Müdürü, Park ve Bahçeler Müdürü, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü ve Belediye Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Kırşehir Belediyesi'nde çalıştığı sürede ve almış olduğu görevler boyunca Kırşehir iline birçok eser ve proje kazandırılmasında büyük emek ve çaba sarf etti.

2016 yılında Kırşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı olarak göreve başladı. Daha sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından 2018 yılında Kırşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olarak atandı.

Kırşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevinde bulunduğu yedi yıl boyunca;

Kırşehir ilinde bulunan 252 köyün gelişmesi ve kalkınmasında önem arz eden alt yapı ve üst yapı vb. birçok projeyi başarıyla gerçekleştirdi.

Kırşehir iline yapılan hükümet yatırımlarında okul, kamu binaları turizm ve sosyal tesis alanları yapımı, sosyal hizmet ve yardımlar, imar, yol, su ve kanalizasyon hizmetleri, çevre düzenlemesi ve planlamaları gibi birçok başarılı işlere imza attı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ve AK Parti Hükümetlerinde Kırşehir iline yapılan birçok önemli projeye katkı sağladı. 

Kurtuluş Yılmaz evli ve 2 çocuk babasıdır. (HABER: CEMRE BAYRAM)