Kırşehir’de spora ve sporcuya yönelik çalışmalarını sürdüren Millet Kursu Projesi bu yıl da Polis, Astsubay, Subay, Bekçi ve Beden Eğitimi alımlarında fiziki yeterlilik parkurlarına hazırlanan gençler için ücretsiz kurs imkânı sağlıyor.

Millet Kursu Projesi bünyesinde planlanan hazırlık kurslarında, alanında uzman ve tecrübeli eğitmenlerden Gürkan Alkan ve Yakup Özköroğlu, Kırşehirli gençleri Spor Lisesi, POMEM, BESYO, Bekçilik ve Askeri Okullar için özel yetenek sınavlarına hazırlıyor.

Ücretsiz sunulan parkur desteği sayesinde rakipleri karşısında bir adım önde olacak olan gençler, eğitimler kapsamında sürat, çabukluk, güç, denge, koordinasyon, dikkat, beceri gibi alanlarda eğitime tabi tutulacak.

Ahi Stadyumu, Ahi Evran Üniversitesi Merkez Kampüsü Spor salonunda alanında uzman eğitmenler tarafından verilen olan kurslarda, gençlere programlı ve profesyonel bir çalışma imkânı sunuluyor.

1-1’lerini üzmediler 1-1’lerini üzmediler

Antrenör Gürkan Alkan ve Yakup Özköroğlu yaptığı açıklamada, “Gençler hedeflerine kilitlenmiş bir şekilde antrenmanlarına devam ediyor. Yaklaşık 3 aydır devam eden antrenmanlarda gençlerin gelişimleri ilk güne kıyasla gözle görülür bir şekilde fark ediliyor. Bizde genlerimize hedefleri doğrultusunda başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)

Editör: İlknur öncü