Kırşehir’e Doğu Anadolu başta olmak üzere çeşitli il ve ilçelerden getirilerek satışa sunulan hayvanların pahalı olması nedeniyle beklenen alıcıyı bulamadığı gözlemlendi.

         Kurban fiyatlarının pahalı olması, halkın alım gücünün çok düşük kalması nedeniyle bu yıl vatandaşların beklenen düzeyde kurban kesememeleri satıcıları da sıkıntıya itti.

Sıcaklıklar düşecek, iç kesimlerde yağışlı hava etkili olacak Sıcaklıklar düşecek, iç kesimlerde yağışlı hava etkili olacak

         Kırşehir Ticaret Borsası’na ait Canlı Hayvan Pazarı’na hayvanlarını getirerek satmak isteyen vatandaşlar, talebin düşük kalması nedeniyle kurbanlıkları ellerinde kaldı.

         Besledikleri kurbanlıklara pazara getirerek satmak isteyen Yakup Demir, “Besi fiyatlarının sürekli artması hayvan maliyetlerini çok yükseltti. Bizim maliyetlerin de yükselmesi sonucu ister istemez kurbanlık fiyatları da geçen yıla göre yüzde 100 oranında arttı. Ama insanların alım gücünün düşük kalması nedeniyle kurban satışlarımızın azaldığını görüyoruz. Biz buradan satamadıklarımızı geri götürmemek için fiyatlarımızı aşağıya çektik. Bakalım bayramın son gününe kadar satmak için fiyatlarımızı biraz aşağıya çekmek durumunda kaldık. Gönlümüz ister ki herkes gönül rahatlığı ile kurbanlarını kessinler. Ama bütçeleri buna uymadığı için kesemiyorlar. Biz de bu duruma üzülüyoruz. Ama bizim bu konuda yapacağımız bir şey yok.” diye konuştu.

Muhabir: AYHAN CEYLAN