Maç İstanbul’da 8-10 Kasım tarihlerinde oynanacak

KUPADA RAKİBİMİZ KARAGÜMRÜKSPOR 

Ziraat Türkiye Kupası 4. Eleme Turu kura çekimi Cuma günü TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Konferans Salonu'nda yapıldı.
Çekilen kuranın ardından Temsilcimiz Kırşehirspor, Süper Lig ekiplerinden Fatih Karagümrükspor’la eşleşti. Müsabakalar 8, 9 ve 10 Kasım tarihlerinde tek maç eleme usulüne göre oynanacak. Kırşehirspor, Karagümrükspor’la deplasmanda oynayacak.
TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin açılış konuşmasını yaptığı kura çekimi; 2. ve 3. Lig Kulüplerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Can ile Genel Sekreter Yardımcısı Özcan Şepik ve Maç Planlama Müdürü Besim Yalçın tarafından gerçekleştirildi. Kura çekimi törenine kulüp başkan ve yöneticileri de katıldı.
Ziraat Türkiye Kupası 4. Eleme Turu'nda 54 takım seri başı sistemine göre eşleşti. 
MEHMET BÜYÜKEKŞİ: "ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI, TÜRKİYE'NİN FUTBOL BAYRAMI"
TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi yaptığı konuşmada, "Değerli basın mensupları, ekranları başında bizleri izleyen değerli futbolseverler; hepinizi Türkiye Futbol Federasyonu adına ve şahsım adına saygıyla selamlıyorum. Bugün, Ziraat Türkiye Kupası'nın 4. Eleme Turu kura çekiminde sizlerle birlikte olmaktan çok büyük bir memnuniyet duyuyoruz. İlk 3 tur sonunda rakiplerini eleyerek bir üst tura çıkan takımları tebrik ediyorum ve kupaya 4. turdan başlayacak takımlarımıza da şimdiden başarılar diliyorum. Federasyon olarak Ziraat Türkiye Kupası'na çok değer veriyoruz. Futbolumuzun önemli marka değerlerinden bir tanesi bu kupa. En alt ligden ve en üst ligden takımların birlikte mücadele etme şansı bulması açısından da son derece önemli bir misyonu bizlere sağlıyor bu turnuva. Ziraat Türkiye Kupası, Türkiye'nin futbol bayramı. Futbolun en büyük heyecanı olan sürpriz sonuçların alınabildiği bir futbol karnavalı, bunu da geçen hafta görmüş olduk. Türkiye'nin her köşesinden takımların taraftarlarıyla birlikte Fair Play içerisinde ve güzel oyun çerçevesinde, futbolumuzun en değerli şampiyonluklarından birini almak için mücadele ettiği bir arena bu turnuva." ifadelerini kullandı.
Bu turnuvanın dünyada ilgi odağı haline gelmesinin hedeflendiğini vurgulayan Başkan Mehmet Büyükekşi, "Biz de Futbol Federasyonu olarak futbolun tüm paydaşlarıyla birlikte Ziraat Türkiye Kupası'nın değerini daha da ileriye taşımak istiyoruz. Ülkemizin yanı sıra dünyada da izlenecek bir turnuva olması için elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz. Bu vesileyle de Türkiye Kupası'na sponsor olan ve büyük katkılar sağlayan Ziraat Bankası'na çok teşekkür ediyoruz. Yine kupanın yayıncı kuruluşu Turkuvaz Medya Grubu'na da çok teşekkür etmek istiyorum, futbolseverleri bu maçlarla buluşturduğu için. Ben bu kura çekiminin tüm takımlarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum ve tüm futbolseverlerin de Fair Play içerisinde tribünleri doldurmasını ve maçları izlemesini istiyorum. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum." şeklinde konuştu.
TFF 2. ve 3. Lig Kulüplerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Can ise, "4. Eleme Turu'nda biliyorsunuz 54 takımla mücadele ediliyor. İnşallah kazasız, belasız, güzel bir şölen olur. Tabii ben 2. ve 3. Liglerden sorumlu olduğumdan dolayı inşallah bir dahaki turda da yine 2. ve 3. Lig takımlarımızla beraber bu kurayı çekeriz. Herkese teşekkür ediyorum geldiği için, görüşmek üzere." ifadelerini kullandı.
Hatırlanacağı gibi temsilcimiz Kırşehirspor, Ziraat Türkiye Kupasında önce Kilis Belediyespor’u ardından da İskenderunspor’u uzatmaların sonucunda mağlup ederek adını bir üst tura yazdırmıştı. (HABER: SALİH HANÇER)

Amatör Küme’ye 4 maçla devam Amatör Küme’ye 4 maçla devam