64 kulüp yönetici Ankara’da bir araya geldi, Kırşehirspor’u Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Köksal temsil etti

 

KULÜPLERİN GELİRLERİNİN

ARTTIRILMASI İSTENİYOR!..

 

         TFF 2. Lig, 3. Lig ve alt liglerin kulüp başkanları ve yöneticileri geçtiğimiz hafta sonu Ankara’da bir araya gelerek bir dizi karar aldılar.

         64 kulüp başkanı ve temsilcisinin katıldığı toplantıya Kırşehirspor Kulübü Başkanı Çağatay Han Torun’un yerine Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Köksal katıldı.

Ankara Çukurambar’daki bir tesiste yapılan toplantıda Futbol Federasyonu’ndan beklentileri ve sorunlarını masaya yatırdıklarını ve bazı kararlar aldıklarını belirten Hüseyin Köksal; “Türkiye’de bütün kulüpler ekonomik olarak büyük sıkıntı içinde. Çünkü kulüplerin gelir kaynakları çok sınırlı, giderleri çok yükseldi. Bu da kulüplerimize ekonomik olarak büyük darbe vurdu. Kulüplerde kimse yönetici olmak istemiyor. Dolayısıyla kulüplerimiz maddi sıkıntı nedeniyle doğru dürüst transfer yapamadığı için kötü sonuçlar alıyor, hatta küme düşüyor. Tıpkı bizim gibi. Maalesef son yıllarda kulüplerimizin gelir ve gider dengeleri alt üst olmuş durumda. Kulüplerin transfer, deplasman, SGK, maaş, prim ve diğer masraflar 4-5 kat artarken, TFF ve İddia gelirleri yerinde sayıyor. Düşünebiliyor musunuz yılda bir kulübe 2-3 milyon lira destek veriyor. Bu parayla bir kulübün ayakta durmasını kim, nasıl bekler ki. 64 kulüp başkanı ve yöneticisi bu toplantıda her kulübe yılda en az 20-25 milyon lira katkı verilmesini talep ettik. Futbol Federasyonu’na Başkan adayı olan 4 isim de kulüplerin bu taleplerini olumlu karşıladıklarını ifade ettiler. İnşallah yeni federasyon başkanı ve yönetimi kulüplerin gelirlerini arttırırlar ve bizim gibi gelirleri sınırlı olan takımlarımız rahatlar. Yoksa bugünkü rakamlarla transfer yapmak, takım kurmak ve liglerde mücadele etmek çok zor” ifadelerini kullandı. 

“Takımımızı, kayyuma verip devletimize yük etmeyeceğiz’’ “Takımımızı, kayyuma verip devletimize yük etmeyeceğiz’’

Muhabir: Fahrettin Toker