Tasarım Yarışması’na başvurular Pazar günü sona erecek!

Tasarım Yarışması’na başvurular Pazar günü sona erecek!

Tasarım Yarışması’na başvurular Pazar günü sona erecek!

Kırşehir Belediyesi’nin Kültür ve Müzik konulu Kırşehir Yöresel Hediyelik Eşya Tasarım Yarışmasına başvurular 17 Nisan 2022 Pazar günü sona erecek. Yarışma sonunda birinciye 15 bin TL,  ikinciye 10 bin TL ve üçüncüye ise 5 bin TL ödül verilecek. Başvurular 17 Nisan’da da sona erecek.

Kırşehir Belediyesi tarafından Kırşehir’in UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na müzik alanında dâhil olması için yapılan başvurunun 2019 yılında olumlu sonuçlanmasıyla birlikte, Türkiye’de UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na dahil olan ilk şehir olmamamızla birlikte bir dizi program, konser ve kültür-sanat etkinliğini hayata geçiren Kırşehir Belediyesi bu kapsamda Kültür ve Müzik konulu Kırşehir Yöresel Hediyelik Eşya Müzik Konulu Hediyelik Eşya Tasarım Yarışması düzenleyerek, Şubat ayında da duyurusunu yapmıştı.

Şubat ayında başlayan ve 17 Nisan 2022 Pazar günü sona erecek olan yarışma başvurularıyla ilgili olarak bir açıklama yapan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu şunları ifade etti:

“2021 yılında UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Müzik Şehri Kırşehir Logosu Tasarımı Yarışması düzenleyen Kırşehir Belediyesi, UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına, müzik dalında giren Kırşehir ilimizi tarihi ve müzik kültürü başta olmak üzere kültürel değerlerini ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtılmasını sağlamak amacıyla Kültür ve Müzik konulu Kırşehir Yöresel Hediyelik Eşya Tasarım Yarışması düzenliyor. Yarışmaya başvurular Şubat ayında başladı ve 17 Nisan’da da sona erecek. Yarışma değerlendirmesi 18-22 Nisan’da, ödül töreni ve sergi ise 24 Nisan’da gerçekleştirilecek. Yarışmaya 18 yaşından büyük olan herkese katılabilecek. Yarışma sonunda 1. olana 15 bin TL, 2. olana 10 bin TL, 3. olana 5 bin TL ödül verilecek. Katılmak isteyen hemşehrilerimiz ve il dışındaki vatandaşlarımız Yarışma Şartnamesine Kırşehir Belediyesi web sitesi (https://www.kirsehir.bel.tr/) üzerindeki linkimizden ulaşabiliyorlar. Bilindiği üzere Abdallık ve Bozlak geleneğinin ilimize kattığı kültürel mirasın yanı sıra yerel ve ulusal anlamda tanınan müzisyenlerimizin varlığıyla Kırşehir, UNESCO’nun Yaratıcı Şehirler Ağına müzik alanında Türkiye’den ilk kabul edilen şehir oldu. Yarışmaya bireysel ya da ekip olarak katılım sağlanabiliyor. Şimdiden katılacak olan herkese başarılar diliyorum.” (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER