KIRŞEHİR GÜLŞEN KUTLU  KONSERİYLE TÜRKÜYE DOYDU

Başkan Ekicioğlu: “UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı'na girmemizi Muharrem Ertaş, Âşık Said, Çekiç Ali gibi saz ve söz ustalarına, en önemlisi de Neşet Ertaş'a borçluyuz”

KIRŞEHİR GÜLŞEN KUTLU  KONSERİYLE TÜRKÜYE DOYDU

UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Kırşehir Ulusal Müzik Çalıştayı kapsamında Çarşamba günü akşam saatlerinde Cacabey Meydanı’ndaki Gülşen Kutlu Konserine yoğun ilgi vardı.
Kırşehir Belediyesi ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi işbirliği ile 7-8 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen Ulusal Müzik Çalıştayı’nın ilk gününün akşamında Cacabey Meydanı'nda gerçekleştirilen konser Kırşehir Belediyesi Mehter Takımı'nın gösterisiyle başladı.
Mehter Takımı'nın gösterisinin ardından sahne alan Türk Halk Müziği sanatçısı Gülşen Kutlu, Muharrem Ertaş ve Neşet Ertaş Türkülerini seslendirdi.
Konsere CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, CHP İl Başkanı Eczacı Şeref Baran Genç, İyi Parti İl Başkanı Müfit Göçen ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Uzun süren Pandemi koşullarının ardından Cacabey Meydanı’nı tamamen dolduran Kırşehirliler Gülşen Kutlu’nun söylediği Türkülere eşlik ettiler.
Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu konser bitiminde yaptığı konuşmada, müzik alanında Türkiye'den UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı'na giren ilk ve tek şehrin Kırşehir olduğunu belirterek, "Bunu tabii ki Muharrem Ertaş, Âşık Said, Çekiç Ali gibi saz ve söz ustalarına, en önemlisi de Neşet Ertaş'a borçluyuz" dedi. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER