Kırşehir Belediyesi Tiyatro Topluluğu’ndan yeni bir oyun daha…

Kırşehir Belediyesi Tiyatro Topluluğu’ndan yeni bir oyun daha…

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu: “Tiyatro hayatı değiştirir!”

Kırşehir Belediyesi Tiyatro Topluluğu’ndan yeni bir oyun daha…

Kırşehir Belediyesi Tiyatro Topluluğu tarafından 16 Haziran 2022 Perşembe günü Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde saat 20:00’da “Naaş-ı Muhteremler” adlı oyun sahnelenecek.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Tayfun Türkili tarafından yazılan oyunun Kırşehir Belediyesi Tiyatro Topluluğu tarafından sergileneceğini belirterek Kırşehir halkını bu oyunu izlemeye davet etti.

Tiyatronun hayatın bir parçası olduğunu belirten ”Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, şunları ifade etti:

“Bilindiği üzere Kırşehir Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden bu yana ilimizin kültür sanat hayatına da katkı sunmaya ve hemşehrilerimizle buluşmaya devam ediyoruz. Bizim kültürümüzde tiyatro; orta oyunu, gölge oyunu, köy seyirlik oyunları, meddahlık danslı ve şarkılı veya taklit şeklinde başlamıştır. Tiyatro hayatın bir parçasıdır. Hayatın içindeki acılar, sevinçler, kimi zaman güldüren, kimi zaman ise düşündüren olaylar, sanatçılar tarafından sahnede canlandırılır. İnsan kendini tiyatroda yeniden yaşar. Bir eğitim görevi üstlenen tiyatro, aynı zamanda düşünmemize de vesile olur. Kırşehir Belediyesi Tiyatro Topluluğu da belli periyotlarla hazırladıkları oyunları hemşehrilerimizle buluşturmaya devam ediyor. 16 Haziran 2022 Perşembe günü Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde saat 20:00’de ücretsiz olarak sahnelenecek olan Naaş-ı Muhteremler adlı oyuna tüm Kırşehirli hemşehrilerimizi davet ediyorum.” (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat DEMİRKOL
Murat DEMİRKOL - 2 ay Önce

Taaa rahmetli cahit gürses ve göz dr berna hn in eski ssk da görevliyken oraya atanmıştı. Ilk göreve başladığını biliyorum. Şimdi biz 45 olduk o ise emekli. Diğerleri rahmetli. Zaman kimseye acımıyor.

SIRADAKİ HABER