Kırşehir Belediyesi’nden Öğretmenler Günü Konseri

Başkan Ekicioğlu: “Kırşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen sorumluluk bilinciyle kültürümüzün yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması noktasında etkinliklerimiz devam edecek”

Kırşehir Belediyesi’nden Öğretmenler Günü Konseri

Kırşehir Belediyesi’nin Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlediği ve Göksel Doğançay’ın katıldığı konser büyük ilgi gördü.
Anadolu Rock müzik sanatçısı Göksel Doğançay, 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamınsa Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi'nde saat 19:00’da bir konser verdi. Grubuyla birlikte sahne alan Göksel Doğançay, Cem Karaca, Barış Manço, Bulutsuzluk Özlemi, Erkin Koray ve Neşet Ertaş’ın seslendirdiği birbirinden güzel türküleri ve şarkıları kendi yorumuyla söyledi.
Konser sonrası Anadolu Rock müzik sanatçısı Göksel Doğançay’a Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu tarafından Neşet Ertaş plaketi takdim edildi
Başkan Selahattin Ekicioğlu, Büyük Ozanımız Neşet Ertaş’ın rock müzik de dahil tüm müzik türlerini ve sanatçılarını etkilediğine dikkat çekerek Göksel Doğançay’a göstermiş olduğu performanstan dolayı teşekkür etti. 
Başkan Ekicioğlu, “UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na Müzik alanında dahil olan Kırşehir’in bu kazanımını korumak ve devem ettirmek adına kültür sanat etkinliklerimize ara vermeden devam ediyoruz. Anadolu’da müzik denilince kuşkusuz ilk akla gelen şehir Kırşehir’dir ve biz de Kırşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen sorumluluk bilinciyle bu kültürümüzün yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması noktasında çalışmalar yürütüyoruz. İlimizin bu alanda hem ulusal hem de uluslararası boyutta tanıtımı noktasında üzerimize düşeni yapmaya devem edeceğiz. 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamınsa Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlediğimiz Göksel Doğançay Konseri muhteşemdi. Sanatçılarımızı ve programın hazırlanmasında tüm emeği geçenleri kutluyorum.” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER