Kervansaray’daki Engelsiz Yaşam  Merkezi’nin açılışı 3 Aralık’ta…

Kervansaray’daki Engelsiz Yaşam  Merkezi’nin açılışı 3 Aralık’ta…

Kırşehir Belediyesi tarafından Kervansaray Mahallesi’ne yaptırılan Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon ve Gündüz Bakım Merkezi tamamlanarak açılışa hazır hale getirildi. 
Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu 3 Aralık 2021 Cuma günü saat 14:00’da açılışı yapılacak olan Kervansaray Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon ve Gündüz Bakım Merkezi’yle ilgili olarak yaptığı açıklamada, merkezin Kırşehir’de önemli bir ihtiyacı karşılayacağını söyledi.
Kervansaray Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon ve Gündüz Bakım Merkezi’ndeki çalışmaları tamamlayarak hizmet vermeye başladıklarını belirten Belediye Başkanı Ekicioğlu, yaptığı açıklamada şunları ifade etti:
“Engelli hemşehrilerimizin birlikte zaman geçireceği, beden eğitimi, el işi kursu, resim, ahşap boyama, müzik ve bilgisayar kurs vb. alanlarında hizmet alabilecekleri projemizi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kırşehir’de bulunan engelli vatandaşlarımızın birlikte zaman geçireceği, beden eğitimi, el işi kursu, resim, ahşap boyama, müzik ve bilgisayar kurs vb. alanlarında hizmet alabilecekleri projemizle çok önemli bir ihtiyacı karşılıyoruz. Kervansaray Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon ve Gündüz Bakım Merkezi’nde, engel(siz) vatandaşlarımız hizmetlerimizden faydalanabilmek için geçtiğimiz ay içerisinde başvuruda bulundular ve faaliyetlerimiz de başladı. Biz, Kırşehir Belediyesi olarak söz verdiğimiz projeleri hemşehrilerimizden aldığımız destekle bir bir hayata geçirmeye devam ediyoruz ve buna benzer çalışmalarımız farklı alanlarda devam edecek. Engelsiz yaşam yolunda tüm kurum ve kuruluşların engellilerin yaşamını kolaylaştırıcı çözüm önerisi üretmesinin ortamını oluşturmak ve toplumsal farkındalığı arttırmak için hepimize büyük sorumluluklar düştüğünün farkındayız. Kırşehir’de Engelsiz Yaşam için kurumsal işbirliği ve kamusal alanların erişilebilir olması kadar engelli hemşehrilerimizin yaşam standartlarının da iyileştirilmesi için Kırşehir Belediyesi olarak ne gerekiyorsa yapmaya bundan sonra da devam edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Bireysel ve yerel yönetimler olarak gerçekleştirmemiz gereken engelsizleştirme çalışmaları kapsamında engelli hemşehrilerimizin bu tür faaliyetlerden faydalanabilmesi en büyük dileğimizdir. Bu kapsamda Cuma günü saat 14.00’da resmî açılışını yapacağımız Kervansaray Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon ve Gündüz Bakım Merkezi i’nin Kırşehir’imize hayırlı olmasını diliyor ve tüm hemşehrilerimizi açılış programımıza davet ediyorum.” (HABER MERKEZİ)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER