KAÇIŞ KISA FİLMİ GÖRSEL İÇERİK YARIŞMASINDA İKİNCİ OLDU

KAÇIŞ KISA FİLMİ GÖRSEL İÇERİK YARIŞMASINDA İKİNCİ OLDU

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Yeni Dünya Uluslararası İlişkiler Topluluğu, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) ile Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) tarafından yürütülen Çevirim İçi Görsel İçerik Yarışmasına katılarak ikinci oldu.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Yeni Dünya Uluslararası İlişkiler Topluluğu organizasyonunda gerçekleştirilen “Kaçış” isimli kısa filmin montajı ve çekimleri Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Görsel-İşitsel Teknikler Medya Yapımcılığı Bölümü öğretim elemanları tarafından yapılırken oyuncu desteği ise Üniversitemiz Pozitif Sahne Tiyatro Topluluğu tarafından sağlandı.
“Türkiye’nin Aşırılık, Şiddet, Terörizm ve Radikalleşme ile Mücadelesinde Genç Duruş” ana başlığı altında, TEPAV ve TOBB-ETÜ öncülüğü ve himayelerinde gerçekleşen proje yarışmasında “Kaçış” isimli kısa film ile ikincilik elde eden Üniversitemiz Yeni Dünya Uluslararası İlişkiler Topluluğu, dünya barışına hizmet etmenin amaçlandığı yarışmada altı grup içerisinden kazandığı başarı ile dünyaya önemli mesajlar verdi.
Çevirim İçi Görsel İçerik Yarışması, radikalleşme ve şiddete varan aşırıcılıkla mücadeleye ilişkin farkındalığı arttırmak ve yapılan bu mücadeleye katkı sağlamak amacıyla farklı illerdeki üniversite öğrencilerinin proje üretmeleri ile gerçekleşti. Gerçekleşen yarışma ile bölgemizde ve dünyada şiddete ve aşırıcılığın artmasına karşı gençlerin birbirlerine ilettikleri mesajlar ile farkındalığı arttırmak amaçlandı.
Yarışma ile ilgili açıklamalarda bulunan Yeni Dünya Uluslararası İlişkiler Topluluğu Akademik Danışmanı Dr. Burak Güneş, iki yıldır bu organizasyona katıldıklarını ve belli konulara dikkat çekerek farkındalık oluşturmayı başardıklarını söyledi. Güneş, kısa filmin çekimleri sırasında kendilerine destek veren Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğretim elemanları Öğr. Gör. Mehmet Özdemir ve Öğr. Gör. Halime Sultan Karahan’a, Pozitif Sahne Tiyatro Topluluğu Akademik Danışmanı Öğr. Gör. Mehmet Cemil Topal ve Pozitif Sahne oyuncuları ile üniversitemiz yönetimine teşekkür etti. (HABER MERKEZİ)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER