Belediye’nin son Ramazan etkinliği Yenice Mahallesi’nde

Belediye’nin son Ramazan etkinliği Yenice Mahallesi’nde

Belediye’nin son Ramazan etkinliği Yenice Mahallesi’nde

Kırşehir Belediyesi Ramazan Ayı boyunca düzenlediği Ramazan etkinliklerinin sonuncusu 27 Nisan 2022 Çarşamba günü Yenice Mahallesi’ndeki Gazi Parkı önünde gerçekleştirildi.

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte 14 mahallede Ramazan Ayı etkinliklerini hayata geçirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir’de bu anlamda da bir ilki mahalle sakinleriyle hayata geçirmenin mutluluklarını yaşadıklarını ifade etti.

Bu yıl Ramazan ayında havaların da elverdiği ölçüde etkinlikleri geleneksel bir hale getirmek için mahallelere taşıdıklarını belirten Başkan Selahattin Ekicioğlu, şunları ifade etti:

“Ramazan ayı nedeniyle Kırşehir Belediyesi olarak Ramazan ayı ruhuna uygun geleneksel etkinlikleri bu yıl 14 ayrı mahallede düzenledik. Yapmış olduğumuz programlarla Kırşehir’de bir ilki daha gerçekleştirmiş olduk. Sosyal belediyecilik anlayışının halkın yaşadığı alanlarda onarla birlikte olmayı gerektirdiğini düşünüyoruz. Bu yıl Ramazan ayında havaların da elverdiği ölçüde etkinliklerimizi geleneksel bir hale getirmek için mahallelerimize taşıdık. Özellikle mahalle sakinlerimizden gelen olumlu eleştiriler de yaptığımız mahalle etkinliklerinin geliştirilmesi noktasında bizlere enerji verdi. Ramazan ayı etkinliklerine özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin de yoğun bir ilgi ve katılım göstermesi etkinliklerimizin gelenekselleşmesi açısından da bizler için önem arz ediyor. Yaşamın her alanındaki zorluklara ve olumsuzluklara karşı toplumsal dayanışmayı en üst seviyelere çıkaran Ramazan ayında Kırşehir Belediyesi olarak 14 mahallemizde mahalle sakinlerimizle bundan sonra da buluşmaya devam edeceğiz.

Bu vesileyle Ramazan ayı boyunca etkinliklerimizin hazırlanmasında ve sunumunda emek sarf eden herkese ve etkinliklerimize katılan tün hemşehrilerime teşekkür ediyorum.” (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
YORUMLAR
veysel
veysel - 3 hafta Önce

Belediyenin bu etkinliklerine bir şey demiyorum ama,bu etkinliği kadir gecesi yerine başka günde yapmasalardı daha güzel olurdu

SIRADAKİ HABER