Belediye’den iki ayrı tiyatro gösterimi

Belediye’den iki ayrı tiyatro gösterimi

Başkan Ekicioğlu: “Kültür sanat faaliyetlerimiz artarak devam edecek”

Kırşehir Belediyesi Tiyatro Kulübü’nün hazırladığı “Yolcu” adlı oyun 22 Ekimde; Pamuk Prenses adlı oyun da 25 Ekim’de sahnelendi.
Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi'nde sergilenen ve yoğun ilgi gören tiyatro oyunlarını değerlendiren Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Belediyesi’nin yaşamın her alanında faaliyetlerine devam ettiğini dile getirerek; kültür sanat alanında da Kırşehirli hemşehrilerimize buluşmayı sürdürdüklerini dile getirdi. 
Oyunların hazırlanması ve gösteriminde emeği geçenleri kutlayan Başkan Ekicioğlu, açıklamasında şunları söyledi:
    “Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl pandemi koşulları nedeniyle kültür sanat faaliyetlerinde zorunlu bir ara verme dönemi yaşanmıştı. Bu yıl gerekli önlemlerin alınarak ve sosyal mesafe kurallarına da uyularak yapılan kültür sanat faaliyetlerimizle Kırşehirli hemşehrilerimiz özledikleri programlara katılıyorlar. Bir yandan konserlerimiz, panellerimiz sürerken bir yandan da Tiyatro oyunlarımız sergilenmeye devam ediyor.
    “Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda, Gülşen Kutlu, Musa Eroğlu, İlyas Yalçıntaş ve Kıraç gibi isimleri Kırşehir halkıyla buluşturmuştuk. Cumhuriyetimizin 98. Yılı nedeniyle yine Cacabey Meydanı’nda 29 Ekim 2021 Cuma günü Mary Jane konseriyle Cumhuriyet Bayramımızı taçlandırıyoruz.
    “Kültür sanat hayatı tam olan toplumların gelişme hızının artacağı düşüncesiyle çalışmalarımız Tiyatro alanında da devam ediyor. Bu kapsamda Kırşehir Belediyesi Tiyatro Kulübü’nün hazırladığı Yolcu adlı oyun 22 Ekim’de; Pamuk Prenses adlı oyun da 25 Ekim’de sahnelendi ve hemşehrilerimizin büyük beğenisini topladı. Oyunların hazırlanması ve gösteriminde emeği geçen herkesi kutluyorum.” (HABER MERKEZİ)

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2021, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER