Başkan Ekicioğlu, Boztepe ve Akpınar’daki Festivallere katıldı

Başkan Ekicioğlu, Boztepe ve  Akpınar’daki Festivallere katıldı

Belediye Başkanı Ekicioğlu: “Kırşehir, Merkez İlçe ve diğer ilçelerimizle birlikte UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı'na müzik alanında dahil olmasının hakkını veriyor”

 Ağustos 2022 Cumartesi günü Boztepe ilçemizde, Boztepe Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Hasat Festivali kapsamında Nurdan İpek ve Feryal Öney'in sahne aldıkları konsere; 28 Ağustos 2022 Pazar günü ise Akpınar ilçemizde, Akpınar Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 11. Geleneksel Kültür, Sanat ve Hedik Festivali kapsamında yine Nurdan İpek Konserine katılan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Kırşehir, merkez ilçe ve diğer ilçelerimizle birlikte UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı'na müzik alanında dahil olmasının hakkını veriyor.” dedi.

İlçe Festivallerine Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ve CHP İl Başkanı Baran Genç ile birlikte katılan Kırşehir Belediye Başkanı Ekicioğlu, “İlimiz, merkez ilçe ve diğer ilçelerimizle birlikte UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı'na müzik alanında dahil olmasının hakkını veriyor. Biz yapılan Festivallerle ve konserlerle Anadolu’nun ortasında yer alan Şirin Kırşehir’imizin kültürünü geliştirerek yaşatmaya devam ediyor ve bunu da gelecek kuşaklara aktarmanın gayretini yaşıyoruz. Bu kapsamda Cumartesi günü Boztepe ilçemizde, Boztepe Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Hasat Festivali kapsamında Nurdan İpek ve Feryal Öney konseri, Pazar günü ise Akpınar ilçemizde, Akpınar Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 11. Geleneksel Kültür, Sanat ve Hedik Festivali kapsamında yine Nurdan İpek Konserine katılarak ilçe halkıyla da kucaklaştık. Konserlere Boztepe ve Akpınarlı hemşehrilerimiizn de yoğun ilgi gösterdiğine şahit olduk. Festivallerin ve Konserlerin hazırlanmasında tüm emeği geçenler ile Boztepe Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Takan ve Akpınar Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Turgut’a tüm hemşehrilerimiz adına, böylesi güzel organizasyonlara imza attıkları için teşekkür ediyorum” dedi. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER