Muhtarlarla bir araya gelen ve istek ve sorunlarını dinleyen Vali Buhara açıkladı…

 Kullanılmayan köy okulları işlevsel hale getirilecek…

Vali H. Mete Buhara, kurum amirlerimizin de katılımıyla düzenlenen Muhtarlar Toplantısı'nda merkez ilçeye bağlı köy ve mahalle muhtarlarımızla bir araya geldi.

Köylerdeki ormanlık alanların korunmasını isteyen Vali Buhara her fırsatta ağaçlandırma çalışması yapılmasını önerdi.

Jandarma 185 Yaşında Jandarma 185 Yaşında

Kullanılmayan köy okullarını işlevsel hale getireceklerini belirten Vali Buhara, yeni seçilen köy muhtarlarını da kutladı.

Kamusal hizmetlere ilişkin genel bilgilendirmelerde bulunulan toplantıda düğünlerde silah kullanımının önlenmesine yönelik İl Emniyet Müdürlüğü’nce hazırlanan sunum gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Vali H. Mete Buhara, “Muhtarlarımız, sorumlu oldukları bölgelerdeki sorunları bizlere mutlaka iletsinler. Devlet ile vatandaş arasında köprü vazifesi gören muhtarlar, adeta birer kanaat önderidir. Çok önemli bir görevi icra eden muhtarların hadiselere karşı tutumları da son derece önemlidir. Bugün yapılan sunumda gördük ki, düğün veya eğlence gibi faaliyetlerde köylerimizde ve mahallelerimizde rasgele silah atılmasını önlemek üzere temkinli davranacağız. İçişleri Bakanımızın talimatları doğrultusunda ruhsatsız silahları toplama konusunda yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Sizlerin görevlerinin bir tanesi de ruhsatsız silahları bize iletmenizdir. Bir diğer konu da yardıma muhtaç, yaşlı, engelli, maddi anlamda durumu kötü olan vatandaşlarımızı bize bildirmenizdir. Köyünüzde, mahallenizde gördüğünüz eksikliklerin yanı sıra vatandaşlarımızın talebi, isteği varsa ilgili kurumlarımıza mutlaka bildirin. Bizler de imkânlar ölçüsünde bu talepleri yerine getirme gayretinde olacağız. Hasat döneminin yaklaşması ile birlikte anız yakmalar da başlayacak. Birçok zararı olan anız yakmanın büyük yangınlara sebep olmasına mahal vermeden denetimini gerçekleştirelim. Köylerimizdeki ormanlık alanları da hem koruyalım, hem ağaçlandırmaya devam edelim. Kullanılmayan köy okullarımızı da işlevsel hale getireceğiz. Bu vesileyle, seçimler sonucunda göreve gelen muhtarlarımıza hayırlı olsun diyor, kendileriyle birlikte hareket ederek çalışmalarımızı beraber yürüteceğimizi ifade etmek istiyorum.” dedi.

Muhtarların talep ve isteklerinin dinlenilmesi ile sona eren toplantının ardından, Valimiz ve beraberindeki heyet İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Mucur Meslek Yüksek Okulu Tasarım Bölümü grafik öğrencilerinin çizimlerinin yer aldığı 'Düğün Günün Hüzün Günün Olmasın Projesi' kapsamında açılan sergiyi gezdiler. (HABER MERKEZİ)

 

Editör: Ayhan Ceylan