Kırşehir’de düzenlenen Ortaokullar arası hentbol maçları sona erdi…

 

Küçükler hentbol Sırrı Kardeş,

yıldızlarda Ömer Halis Demir şampiyon

Okul sporları Faaliyet raporunda yer alan Ortaokullar arası küçük erkek-kızlar, yıldız erkek-kızlarda il birinciliği maçları sona erdi. Yıldız kızlar ve erkeklerde Şehit Ömer Halis Demir Ortaokulu, küçük kızlar ve erkekler de ise Sırrı Kardeş Ortaokulu şampiyon olup mutlu sona ulaştılar.

Kındam’da bulunan Kırşehir Spor salonunda günün ilk maçında Sırrı Kardeş Ortaokulu ile Şehit Ömer Halis Demir Ortaokulu küçük erkekler hentbol maçında karşı karşıya geldi. Oldukça çekişmeli ve kıran kırana maça sahne olan karşılaşmayı Sırrı Kardeş Ortaokulu 9-6 alıp şampiyon olmayı başardı.

Şampiyon olan Sırrı Kardeş Ortaokulu erkek takımına kupalarını ve madalyalarını Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Aslan Uçar verdi.

Günün ikinci maçı küçük kızlar karşılaşmasına sahne oldu. Küçük kızlar maçında da yine Şehit Ömer Halis Demir Ortaokulu ile Sırrı Kardeş Ortaokulu karşı karşıya geldi. Mücadeleyi 14-9’luk skorla kazanan Sırrı Kardeş Ortaokulu küçük kızlar il birinciliği maçının ardından mutlu sona ulaştı.

Sırrı Kardeş Ortaokulu küçük kızlar hentbol takımına kupalarını ve madalyalarını Türkiye Hentbol Federasyonu Kırşehir bölgesi gözlemcilerinden Gürbüz Köksal verdi.

YILDIZLARDA ŞAMPİYON ÖMER HALİS DEMİR

Küçük maçlarının sona ermesinin ardından yıldız kızlar, yıldız erkekler maçına geçildi.

Yıldız kızlar erkek ve kızlarda yine Şehit Ömer Halis Demir Ortaokulu ile Sırrı Kardeş Ortaokulu karşı karşıya geldi. Şehit Ömer Halis Demir Ortaokulu, Sırrı Kardeş Ortaokulu yıldız kızlarda 4-1, yıldız erkeklerde ise 13-7 mağlup ederek il şampiyonu oldu.

Yıldız erkeklerde il şampiyonu olan Şehit Ömer Halis Demir Ortaokuluna kupalarını ve madalyalarını Türkiye Hentbol Federasyonu Kırşehir bölgesi gözlemcilerinden Gürbüz Köksal verdi.

Yıldız kızlarda il şampiyonu olan Şehit Ömer Halis Demir Ortaokuluna kupalarını ve madalyalarını Sırrı Kardeş Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Mustafa Fidan verdi.

Kupa ve madalya töreni sonrası dereceye giren sporcular, idareciler ve antrenörler Kırşehir spor salonunda günün anısına toplu olarak hatıra fotoğrafı çektirdiler.

(HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)