Güçlü rakibi Cumhuriyet Ortaokulu’nu tek golle yenen

Kırşehir Koleji üst üste 2’nci kez mutlu sona ulaştı…

 Küçükler futbolda

şampiyon Kırşehir Koleji

SAHA: 2 No’lu Sentetik Saha (Kırşehir)

HAKEM:Beytullah Karaca**

CUMHURİYET ORTAOKULU: Ali Taha Erdoğan**, Süleyman Efe Bektaş**, Selahattin Durdu**, Adem Ay**, Hasan Mert Dede**, Umutcan Taşçı**, Mustafa Arazay**, Kamil Yaz**, İlker Emre Çiğdem**, Yiğithan Dölek**, Utku Kaan Baltacı**, Berat Akdeniz**, Ahmet Çoban**, Ömer Öztürk**, Salim Akdeniz**

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ: Halit Kılıç

KIRŞEHİR KOLEJİ: Erhan Demir Kendirli**, Ahmet Bera Göktürk**, Fatih Mahmutoğlu**, Eyüphan Şahin**, Hikmet Altuğ Çimen**, Mert Efe Koca**, Mustafa Adar Atçeken**, Yusuf Mutlu**, Alp Tuna Atik**, Gürkan Enes Erkoç**, Enes Bayrak**, Mehmet Hamdi Gündüz**, Mehmet Eren Gönen**, İsmail Fatih Koç**

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ:Özkan Atik

GOLLER:Dk.19 Eyüphan (Kırşehir Koleji)

Kırşehir’de düzenlenen Ortaokullar Arası Küçük Erkekler Futbol İl Birinciliği’nde şampiyon değişmedi. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda şampiyon Kırşehir Koleji oldu. Final maçında güçlü rakibi Cumhuriyet Ortaokulunu Eyüphan’ın tek golüyle deviren Kırşehir Koleji mutlu sona ulaşmayı başardı.

A Grubunu lider tamamlayan Cumhuriyet Ortaokulu ile B grubunun 1’incisi Kırşehir Koleji şampiyonluk maçında karşı karşıya geldi.

Cuma günü 2 No’lu Sentetik futbol sahasında oynanan ve Beytullah Karaca’nın yönettiği maç karşılıklı ataklar şeklinde geçerken, Kırşehir Koleji sert savunma yapan Cumhuriyet Ortaokuludefansını geçmekte zorlandı. Ancak karşılaşmanın 19’uncu dakikasında sahneye çıkan Eyüphan Şahin meşin yuvarlağı ağlarla buluşturarak skoru 1-0 yaptı. Eyüphan’ın bu golüyle Kırşehir Koleji devreyi 1-0 önde tamamladı.

Mücadelenin 2’nci yarısında da etkili olan taraf Kırşehir Koleji olurken, son vuruşlarda etkisiz kalınca mücadeleyi ilk yarıda bulduğu golle 1-0 kazandı.

Maçı tek golle kazanarak Ortaokullar arası küçük erkekler futbol il şampiyonu olan Kırşehir Kolejine kupasını ve madalyalarını Kırşehir Futbol İl Temsilcisi Hakan Koçak verdi.

Güçlü rakibine tek golle yenilerek il 2’ncisi olan Cumhuriyet Ortaokuluna kupalarını ve madalyalarını ise Kırşehir Okul Sporları İl temsilcisi Sinan Güneş verdi.

Kupa ve madalya töreninin ardından dereceye giren sporcular, idareciler ve sporcuların aileleri karşılaşmanın oynandığı 2 No’lu Sentetik Futbol sahasında günün anısına toplu olarak hatıra fotoğrafı çektirdiler.

(HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)