Galibiyet günü olsun! Galibiyet günü olsun!

SAHA: 2 No’lu Sentetik (Kırşehir)

HAKEM: Beytullah Karaca**

CUMHURİYET ORTAOKULU: Enes Kerem Ayaz**, Ömer Kaan Baran**, Muhammed Sefa Özdemir**, Ahmet Çoban**, Ömer Öztürk**, Salim Akdeniz**, Yavuz Selim Kördemir**, Muhammed Berhan Alınbaş**, Utku Kaan Baltacı**, Berkay Miraç Ayyıldız**, Zeki Eymen Kaplan**, Ahmet Emir Oflaz**, Ahmet Kerem Eryılmaz**, Sedat Kır**

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ: Halit Kılıç

ŞEHİT ÖMER HALİS DEMİR ORTAOKULU: Ahmet Musab Kulaksız**, Ahmet Akif Kulaksız**, Mehmet Akif Turan**, Hayati Tutsun**, Ahmet Burak Çakmak**, Muhammed Kerem Kartal**, Cihan Temel**, Eyüp Mert Özsavaş**, Talha Bayram**, Emir Esat Duran**, Mehmet Kaan Yıldırım**, İsmail Bilal Parlak**, Emirhan Salar**, Recep Dalgın**

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ: Mustafa Koçak

İLK YARI SONUCU: 1-0 (Şehit Ömer Halis Demir O.O)

MAÇ SONUCU: 2-0 (Şehit Ömer Halis Demir O.O)

GOLLER: Mehmet Akif Kulaksız, Kerem Kartal (P) (Şehit Ömer Halis Demir O.O)

2023-2024 Eğitim, Öğretim yılı Okul sporları faaliyet raporunda yer alan Ortaokullar arası küçük erkekler futbol il birinciliği final maçında Şehit Ömer Halis Demir Ortaokulu ile Cumhuriyet Ortaokulu karşı karşıya geldi. Şehit Ömer Halis Demir Ortaokulu her iki yarıda attığı gollerle güçlü rakibi Cumhuriyet Ortaokulunu 2-0’la geçerek il şampiyonu olmayı başardı.

A Grubu’nda karşı karşıya gelen iki ekip bu kez final maçında şampiyonluk için karşılaştı. Grup’ta rakibini farklı skorla geçen Cumhuriyet Ortaokulu bu kez finalde rakibine 2 golle mağlup oldu.

2 No’lu Sentetik sahasında oynanan ve Beytullah Karaca’nın tek hakem olarak görev yaptığı maç karşılıklı ataklar şeklinde geçerken, Mehmet Akif Kulaksız ceza sahası dışından şık bir golle Şehit Ömer Halis Demir’i zorlu karşılaşmada 1-0 öne geçiren golü kaydetti. Bu gol aynı zamanda ilk yarının da skorunu belirledi. İlk yarıyı Şehit Ömer Halis Demir Ortaokulu 1-0 önde tamamladı.

Karşılaşmanın 2.yarısında etkili olan taraf Cumhuriyet Ortaokulu olurken, yeşil-beyazlılar buldukları pozisyonu golle sonuçlandıramayınca Şehit Ömer Halis Demir Ortaokulu penaltı atışı kazandı. Topun başına geçen Kerem Kartal, meşin yuvarlağı filelerle buluşturarak skoru 1-0 yaptı.

Kalan dakikalarda her iki takımın çabası sonuçsuz kaldı ve Şehit Ömer Halis Demir Ortaokulu, güçlü rakibi Cumhuriyet Ortaokulunu 2-0’la geçerek Ortaokullar arası küçük erkekler futbolda şampiyon olmayı başardı.

Final karşılaşmasının ardından, müsabakalara ev sahipliği yapan 2 No’lu Sentetik sahasında madalya ve kupa töreni düzenlendi.

Şehit Ömer Halis Demir Ortaokuluna 2-0 yenilerek İl 2’ncisi olan Cumhuriyet Ortaokuluna madalya ve kupasını Kırşehir Futbol İl Temsilcisi Hakan Koçak verdi.

Şampiyon olarak, Kırşehir gruplarında ilimizi temsil edecek olan Şehit Ömer Halis Ortaokuluna kupa ve madalyalarını Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Okul Sporları Şube Müdürü Ali İhsan Çelik, Kırşehir Futbol İl Temsilcisi Hakan Koçak birlikte takdim ettiler.

Final karşılaşmasında düzenlenen kupa töreninin ardından dereceye giren takımlar, sporcular ve idareciler günün anısına 2 No’lu Sentetik Sahasında hatıra resim çekindiler.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)