2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı, okul sporları faaliyet raporunda yer alan Ortaokullar arası küçük kızlar ve erkekler Basketbol Grup müsabakaları 26-29 Mart tarihleri arasında Kırşehir’de düzenlenecek.

Küçükler Türkiye Basketbol grup müsabakalarının fikstür çekimi bugün Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Fikstür çekimi öncesi Kırşehir Basketbol İl Temsilcisi Kaan Eroğlu ve Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Okul Sporları Şube Müdürü Ali İhsan Çelik kısa bir konuşma yaparak katılan tüm takımlara başarılar diledi.

Kırşehir gruplarında mücadele eden temsilcimiz Cacabey Ortaokulu kızlarda ve erkeklerde gruplarım açıklandı.

Bugün Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü toplantı salonunda çekilen kuranın ardından Cacabey Ortaokulu kız takımımız B Grubu’nda, Antalya Gedik Ortaokulu ve Ankara Arı Ortaokulu ile eşleşti.

İlk maçını yarın saat 12.00’da Antalya Gedik Ortaokulu, 2.maçında ise 28 Mart Perşembe günü saat 14.00’da Ankara Arı Ortaokulu ile karşı karşıya gelecek.

Cacabey Ortaokulu erkek takımımız ise Ankara Arı Ortaokulu, Hatay Namık Kemal Ortaokulu’nun yer aldığı C Grubu’nda mücadele edecek.

U16 Türkiye Futbol şampiyonası başlıyor U16 Türkiye Futbol şampiyonası başlıyor

Temsilcimiz C Grubu’ndaki ilk maçında yarın saat 16.00’da Ankara Arı Ortaokulu ile 2.maçında ise 28 Mart Perşembe günü saat 16.00’da Hatay Namık Kemal Ortaokulu ile karşılaşacak.

Cacabey Ortaokulunun erkek ve kız maçlarının tamamı Aşıkpaşa Spor Salonu’nda oynanacak.

(HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)