Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yılmaz geçtiğimiz günlerde ilimize gelerek iş görüşmesi yapan Özbekistan Heyeti hakkında basın açıklaması yaptı. Ziyarette Kırşehir'de yapılacak olan iş fırsatları için çalışmalar yapıldığını aktaran Başkan Yılmaz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

         "Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilimizin ihracat verilerini, verilerdeki değişkenlikleri özenle takip etmekteyiz. Son zamanlarda ülkemizden ve özellikle de ilimizden Özbekistan’a yapılan ihracat oranlarını incelediğimizde Özbekistan’ın kayda değer bir yükselişte olduğunu fark ettik. Bunun üzerine Özbekistan Büyükelçiliği ile iletişime geçerek kendilerini ilimize iş insanlarımız ile görüşmeye, gerek ihracat fırsatları gerekse de Özbekistan’daki yatırım fırsatları hakkında bilgi paylaşımında bulunmaya davet ettik. Bizleri kırmayıp davetimize icabet ettikleri için Büyükelçilik Müsteşarı Meşreb Mamirov ve Büyükelçilik Birinci Katip Hurşid Rahmanov’a bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

         Ziyaret kapsamında ilk olarak üyelerimize Özbekistan ile ilgili sunumun yapıldığı bir toplantı organize ederek imalatçı ve ihracatçı üyelerimiz ile bir araya geldik. Ardından OSB’deki fabrikalarımızı gezerek Büyükelçilik heyeti ile saha çalışması gerçekleştirdik.

         Kısa vadede planladığımız ilk çalışma Özbekistan Ankara Büyükelçimiz Sn. Alişer Azamhocayev’i ziyaret etmek ve Özbekistan’a iş gezisi düzenleyerek ikili iş görüşmeleri gerçekleştirmek ve Özbekistan ile Kırşehir arasındaki bağlantıları daha da güçlendirmek.

Kırşehir'de "Yılın Ahisi"  ödülü sahibini buldu Kırşehir'de "Yılın Ahisi" ödülü sahibini buldu

         Bu ziyaretin iş insanlarımıza yeni iş fırsatları açmasını ve ilimizin var olan potansiyelini ortaya çıkarmasını ümit ediyorum." (HABER: AYHAN CEYLAN)