Kırşehir'de altın fiyatları ne kadar? 27 Eylül 2023 güncel altın fiyatları Kırşehir'de altın fiyatları ne kadar? 27 Eylül 2023 güncel altın fiyatları

Kırşehir'de memur ve memur emeklilerinin gözü kulağı toplu sözleşme zammında.
Memur ve memur emeklilerinin 2024-2025 yıllarını kapsayan toplu sözleşme zammı için pazarlık süreci devam ediyor. Kırşehir'de memur ve memur emeklilerinin merakla beklediği haber, bugün yapılacak 2. toplantıda hükümetin teklifini açıklaması bekleniyor.

Memurlar, 2 yıl için %110 zam ve aylık 7.650 lira kira yardımı talep ediyor. Ayrıca, en düşük maaşın 22 bin liradan 30 bin liraya çıkarılması isteniyor. Müzakerelerde kritik sürece girilirken, bu kapsamda hükümetin kamu görevlilerinin geneline ilişkin ilk zam teklifini bugün sözleşme masasına sunması bekleniyor.
RAKAM KABUL EDİLMEZSE 3 GÜN SONRA YENİDEN TOPLANILACAK
Bu teklifin Memur-Sen tarafından kabul edilmemesi halinde ise hükümet 17 ve 22 Ağustos'ta yeni tekliflerle masaya gelecek. Tarafların yine anlaşamaması durumunda ise 23 Ağustos'tan itibaren Kamu Görevlileri Hakem Kuruluna başvurulacak. Bu aşamada Kurul, en geç ay sonuna kadar sözleşmeye dair kararını açıklayacak. 
Kırşehir'de de memur ve memur emeklileri en düşük maaşın 22 bin liradan 30 bin liraya çıkarılması ve aylık 7 bin 500 TL kira yardımı talebinde bulunuyor. Yetkililer, konuyla ilgili olumlu olumsuz bugün kritik toplantıda görüş bildirecekler. (HABER: FAHRETTİN TOKER)