KREDİ Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen Yurtlar Arası Spor Olimpiyatları’nda Kırşehir’i temsil eden Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü elde ettikleri başarılarla spor camiasının yüzünü güldürdü.

Turnuvada büyük bir rekabet içinde olan takımlar arasında Kırşehir’in Tenis Takımı Türkiye üçüncüsü olurken, Halk Oyunları Ekibi Türkiye altıncısı olarak bir çok takım arasından iyi neticeler almayı başardı.

BÖYLE BİR SPOR SALONU KIRŞEHİR’E YAKIŞIYOR MU? BÖYLE BİR SPOR SALONU KIRŞEHİR’E YAKIŞIYOR MU?

Türkiye genelinde yurtlar arası rekabetin en üst seviyeye çıktığı organizasyon, genç sporcuların yeteneklerini sergilemeleri ve diğer yurt takımlarıyla rekabet edebilmeleri için büyük bir fırsat sundu.

Kırşehir Tenis Takımı, final yolunda zorlu rakiplerini geçerek bronz madalyayı almayı başardı. Bu sonuç, takımın özverili çalışmaları ve antrenman süreçlerinin ne denli titizlikle yürütüldüğünü gösterdi.

Öte yandan, geleneksel kültürümüzün renkli motiflerini sahneleyen Halk Oyunları Ekibi de özgün performansıyla Türkiye altıncılığına layık görüldü. Türkiye’nin farklı bölgelerinden birçok ekiple yarışan Kırşehir takımı, sahneye koyduğu oyunlarla hem jüri üyelerinin hem de seyircilerin beğenisini topladı. (HABER: SALİH HANÇER)