Millî Eğitim Bakanlığı’nca başlatılan proje ile hayata geçirilen Köy Yaşam Merkezleri, köylerde hayatın kalbi oldu.

Bu projeyle ihtiyaçlar doğrultusunda anaokulu, ilkokul, kurs merkezi, kütüphaneler; matematik, doğa, bilim ve tasarım gibi farklı alanda hizmet veren atölyelerle gençlik kampları gibi eğitsel ve sosyal etkinliklerin yapılacağı alanlara dönüştürülmüştür. "Köy Yaşam Merkezleri" projesiyle kullanılmayan köy okullarının aktif eğitim birimleri olarak kullanılması sağlanmış, bu merkezler öğrencilerin ve köy halkının hizmetine sunuluyor.

Köy yaşam merkezi projesi; sadece anaokulu, ilkokul ve halk eğitimi merkezleriyle sınırlı kalmayacak, köylerde yaşayan halkın uğraşlarına yönelik eğitimlerin de sunulduğu bir şekilde hizmet verecek. Aynı zamanda köylerdeki kadın kooperatifleri de köy yaşam merkezleriyle entegre edilerek, eğitimle iş gücü piyasasını iç içe geçiren bir mekanizma hayata geçirilmiş olacak.

AFAD’danÇiçekdağı Şht. Ahmet Taş Anadolu Lisesi’ne Masa Tenisi seti AFAD’danÇiçekdağı Şht. Ahmet Taş Anadolu Lisesi’ne Masa Tenisi seti

 Millî Eğitim Bakanlığı’nın kullanılmayan köy okullarının yaşam merkezlerine dönüştürülmesi, öğrencilerimiz ile köy halkının hizmetine sunulması amacıyla başlatılan "Köy Yaşam Merkezleri" projesi kapsamında açılan Toklumen Köy Yaşam Merkezinde; Bağlama, Düz Dikiş Makineci, Kuran-ı Kerim, Peygamberimin Hayatını Öğreniyorum, Ceviz Yetiştiriciliği, Üzüm Yetiştiriciliği, Aile Eğitimi, Ekoloji (Çevre) Okuryazarlığı, İletişim Yöntem ve Teknikleri, Çeyiz Ürünleri Hazırlama, kursları açılmış ve kursiyerlerimizin hizmetine sunuldu.

Toklumen Köy Yaşam Merkezi’nde açılan ve açılacak kurslara tüm vatandaşlar davet edildi. (HABER MERKEZİ)