Kısa adı KIYŞAD olan Kırşehir Yazarlar Şairler ve Ozanlar Derneği tarafından bu yıl  üçüncüsü düzenlenen “Kortulu Pekmez Yarışması ve Festivali” hafta sonunda gerçekleştirildi.

Kılıçözü Sanayi Sitesi’nin  girişinde trafik sorunu Kılıçözü Sanayi Sitesi’nin girişinde trafik sorunu

22 Ekim Pazar gürü merkeze bağlı Kortulu köyünde düzenlenen festivale Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, yoğun işleri nedeniyle katılamazken, Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı. 

Festivalin açılışında kısa bir konuşma yapan Kırşehir Yazarlar Şairler ve Ozanlar Derneği Başkanı Ertuğrul Öcal katılımcılara teşekkür etti. Öcal, “2021 yılında başlanan ve 3 yıldır geleneksel olarak yaptığımız ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kortulu Pekmez Yarışması Ve Festivali’nin başarılara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Ardından şairler Mahmut Seyfeli, Leyla Şahin, Sait Sargın, Veysel Turgut, Fendiye Dinç, Erdoğan Çalışkan, Şengül Karagülle ve Sultan Orman şiirler okudular, KIYŞAD üyesi ozanlar Ramazan Karakaya, Hikmet Şentürk, Ertuğrul Öcal, Ayşe Tekin, Feride Taşkoparan, Özcan Taşkın, İsa Erdoğan ve Ufuk Aslan’ın da bozlak söylediği festivalde Pekmez Yarışmasında dereceye giren Aysel Ekici,  Esma Ekicioğlu ve Medine Kürkçü ödül olarak birer çeyrek altın verildi.  (HABER: AYHAN CEYLAN)