Zonguldak Kömürspor’dan Ankaraspor’a gönderme:

“Konyaspor-Galatasaray maçını örnek almaları lazım”

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta, geride kalan 2023-2024 sezonunun 37’nci haftasında, 28 Nisan Pazar günü Başkent Ankara’da 0-0 sona eren ve akabinde Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Kurulu tarafından “uzlaşı” iddiaları üzerine soruşturma açılan Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçı, 24’üncü lig şampiyonluğunu kutlayan Zonguldaklı Galatasaraylılar’ın diline dolandı.

Galatasaraylı olmalarına rağmen Zonguldak Kömürspor’a gönül veren sarı-kırmızı taraftarlar, beraberlik skorunun yetmesine rağmen aslanlar gibi oynayan Galatasaray ile Konyaspor’un, herhangi bir uzlaşı iddiasına mahal vermemelerini, temiz futbol adına önemli bir davranış olarak gördü.

Kitap okuma etkinliği devam ediyor Kitap okuma etkinliği devam ediyor

Galatasaray’ın 3-1 üstünlüğüyle sona eren maçın, futbolun doğal akışında oynandığını dile getiren Zonguldaklı Galatasaraylılar, aynı davranış ve tutumun 2. Lig Beyaz grupta bundan bir ay önce oynanan ve uzlaşı iddiaları üzerine soruşturma açılan Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçında göremediklerini belirtti.

Ankara’da oynanan ve TFF YouTube kanalında canlı yayınlanan maç öncesi Ankaraspor’a Play-Off için, Nazilli Belediyespor’a da ligde kalma adına beraberliğin yetmesi ve bu doğrultuda 90 dakika boyunca gol atma düşüncesi içinde olmayan futbolcuların bir şut dahi çekmediği, üstüne üstlük son dakikada gole giden Nazilli Belediyesporlu futbolcunun, Ankarasporlu futbolcular tarafından sert bir şekilde uyarılmasının, söz konusu maça dair uzlaşı iddialarını güçlü hale getirdiğini vurgulandı.

Ankaraspor-Nazilli Belediyespor maçının, futbolun etik kuralları ve olağan akışına aykırı bir şekilde oynandığı fikrinde birleşen Zonguldaklı Galatasaray taraftarı, şuan Etik Kurulu tarafından incelenen soruşturma dosyasıyla ilgili karar verilirken, beraberliğin yetmesine rağmen temiz futbol adına, futbolun etik kurallarına bağlı kalarak, skorun ortaya çıkacağına neticeye hiç bakmaksızın bir mücadele ortaya koyan Konyaspor-Galatasaray maçının örnek alınması gerektiğine dikkat çekti.

(HABER MERKEZİ)

Editör: İlknur öncü