Ak Parti Milletvekili aday adayı olanÖmer Ali Öz^

 

“KOLTUK SEVDAMIZ YOK”

               Kırşehir MÜSİAD Başkanı Ömer Ali Öz, Ak Parti Milletvekili görevine aday adaylığını açıklarken, “Koltuk sevdamız yok, derdimiz memleket için elimizi taşın altına koymak” dedi

Kırşehir Grand Terme Otel’de basın mensuplarıyla bir araya gelerek açıklamalarda bulunan Ömer Ali Öz, “Tüm çabam Kırşehir için” diyerek şu ifadelere yer verdi:       

               "MÜSİAD başkanlık görevimden istifa etmemim ardından, AK Parti Milletvekili aday adaylığımın resmiyetini sahaya çıkmadan evvel basın mensuplarıyla paylaşarak start vermek için toplandık. Umarım çıktığım bu yol şehrimiz bölgemiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olur. Daha öncede defaatlesivil toplum örgütünün başkanı olarak hep beraber yan yana, kimi zaman bireysel, kimi zaman toplu şehrimizle ilgili derin konuları ve üzen konuları hep beraber işledik, analiz ettik, sorunları masaya yatırdık. Derdimiz hep Kırşehir oldu bölgemiz oldu iç Anadolulunun insanı oldu." "Bugün gelinen süreçte STK olarak sadece icra merci değil konuyu analiz etme imkânına sahipken şimdi Allah'ın izniyle bir icra merci olan hükümetimizin iktidarımızın bir organı olarak aday adayı olma sürecine girmiş bulunmaktayız.”

               Siyasete koltuk sevdası ile girmediklerine dikkat çeken Ömer Ali Öz, "Memleketimiz için elimizden gelenin daha fazlasını yapmak adına buradayım. Bu şehrin şahin yüzü olmak istiyorum. Ben siz değerli basın mensubu arkadaşlarımdan göreve geldiğim anı ve görevi bitirdiğim anı kayıt etmenizi istiyorum. Aradaki birçok farkı kendiniz de göreceksiniz. Biz bu memlekete katkı sağlamak için saçlarımızı ağrıtmak istiyoruz bir tıpkı bir şahin gibi yırtıp koparım alıp getirmek istiyorum. Koltuk sevdamız yok memleket için elimizi taşın altına koyma zamanı. Şehrim için tam donanımlı bir şekilde elimden gelen her şeyi yapmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

ÖMER ALİ ÖZ, KİMDİR?

16 Kasım 1982 yılında dünyaya gelen Ömer Ali Öz;  ortaöğrenimini yabancı dil ağırlıklı lisede tamamladıktan sonra Yükseköğretimini Dumlupınar Üniversitesi Sağlık bilimleri fakültesi Fizik Tedavi ve rehabilitasyon bölümünden 2005 yılında mezun olarak tamamladı. Akabinde Ahmet Yesevi Üniversitesi Ekonomi Fakültesinde Yerel Yönetimler alanında yüksek lisansını yaptı.

Mezuniyet sonrası özel sektör deneyiminden sonra 2007 yılında Özel Eğitim alanında kurmuş olduğu eğitim kurumuyla ticari hayata atıldı. 2017 yılında Sosyal Hizmetler alanında Yaşlı Bakım Merkezi kuruluşuyla ticari faaliyetine devam etti. 2022 yılında Kırşehir Organize Sanayi Bölgesinde Sertifikalı Tohum Üretimi üzerine kurmuş olduğu fabrikayla üretim alanına da girerek,  üretim ve hizmet sektörlerinde ticari hayatına devam etmektedir. Ticari hayatının yanında aktif olarak Eğitime destek platformu, BeyazayDerneği , Kırşehir Yaşam Spor Kulübü başkanlığı gibi çeşitli Sivil Toplum Örgütlerinde görev alan Ömer Ali Öz ; 2014 yılından beri üyesi olduğu MÜSİAD’da, 2021 yılından beri MÜSİAD Kırşehir Başkanı oldu. Ak Parti Kırşehir İl Yönetim Kurulu üyesi olarak göreve devam ederken, görevinden istifa ederken istifa ederek milletvekili aday adayı oldu. Evli ve 3 çocuk babası. Orta derecede İngilizce biliyor. (HABER: CEMRE BAYRAM)