Geçtiğimiz günlerde enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte emeklilerin ve memurların maaş zammı oranları da belli  olmuştu. Kök maaşa göre belirlenen zamlardan kök maaşı 7 bin 500 TL olan emekliler faydalanamamıştı. Kırşehir'de yüzlerce emeklinin tepki gösterdiği karar AK Parti tarafından yeniden gözden geçirilmeye başlandığı öğrenildi.

Başkan Ekicioğlu aşure dağıttı Başkan Ekicioğlu aşure dağıttı

AK Parti, en düşük emekli aylığının artması için çalışma başlattı. Düzenlemeden, kök maaşı, en düşük emekli aylığı olan 10 bin liranın altında olan 1.8 milyon emekli yararlanacak. Kulislere yansıyan bilgilere göre, en düşük emekli maaşının 12 bin liraya çıkarılması niyeti var.

MYK toplantısı sonrası açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Emekli konusunda çalışılıyor. Çalışma devam ediyor. Herhangi bir karar verilmedi. Bugün ve yarın devam edecek. Bir karar verilmediği için, bu zamana yetişir yetişmez diyemeyiz" ifadelerini kullandı.

Kırşehir'de emeklilerin zam tepki sürerken AK Parti'nin de zam çalışmalarının devam ettiği öğrenildi. Kök maaşı 7 bin 500 TL olan emekliler yeni rakamlardan faydalanamazken 1.8 milyon emekliyi ilgilendiren yeni zam kararı sonrası Kırşehir'deki emeklilerin umutlu bekleyişi devam ediyor.

Muhabir: Fahrettin Toker