Kırşehir Öğrenim Gençliğine Yardım Derneği (KÖGYAD) İstanbul Şubesi, 2023/2024 eğitim ve öğretim bursları yılını, “Aynur Atabozkurt Saydam Burs Yılı” olarak ilan etti.

Kırşehir Öğrenim Gençliğine Yardım Derneği İstanbul Şubesi, Cumhuriyetimizin 100.yılından itibaren, bağışçıları arasında o yıl en fazla bağış yapan kişinin adını, o yılın burs yılı olarak ilan etme kararı aldı.

KÖGYAD İstanbul Şubesi Başkanı Emekli Albay Tahir Canatankonuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Cumhuriyetimizin 100. Yılında son müracaat durumuna göre sadece İstanbul Şubesi olarak 120 öğrenciye burs verdiklerini ve bu sayının yapılan müracaatlarla sürekli artış gösterdiğini belirtmiştir. Kırşehir Öğrenim Gençliğine Yardım Derneği İstanbul Şubesi’ne burs için yapılan tüm başvuruları değerlendiriyor ve bütün talepleri karşılamaya çalışıyoruz.  2023 yılındaki bağışçıları arasında en fazla bağışı kıymetli ablamız Aynur Atabozkurt Saydam Hanımefendi yapmıştır. Bu nedenle 2023-2024 eğitim ve öğretim yılının adının Aynur Atabozkurt Saydam Burs Yılı olarak ilan ettik” ifadelerini kullandı.

KÖGYAD İstanbul Şubesi Başkanı Emekli Albay Tahir Canatan, Yardımcısı ve aynı zamanda Ahi Kültürünü Araştırma ve Eğitim Vakfı Başkan Yardımcısı Süleyman Demir, 2023 yılındaki bağışçıları arasında en fazla bağışı yapan Aynur Atabozkurt Saydam’ı evinde ziyaret ederek derneğe yaptıkları yardımlardan dolayı teşekkür ettiler. (HABER: FAHRETTİN TOKER)

 

 

Mazhar Uzun vefat etti Mazhar Uzun vefat etti