İstanbul Şubesi Başkanı İ. Tahir Canatan, “Yükseköğrenimde

olan memleketimizin ihtiyaç sahibi başarılı gençlerinin eğitimlerine

katkıda bulunmak için  hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağız”

 

Cumhuriyetimizin 100. Yılı'nda Yılın Öğretmeni ödülleri verildi Cumhuriyetimizin 100. Yılı'nda Yılın Öğretmeni ödülleri verildi

KÖGYAD İSTANBUL ŞUBESİ, Cumhuriyetimizin

100.  Yılında en az 100 öğrenciye burs verecek

 

         Kırşehir Öğrenim Gençliğine Yardım Derneği (KÖGYAD) İstanbul Şubesi, Cumhuriyetimizin 100. yılında üniversitede okuyan 100 Kırşehirli öğrenciye burs vermeye başladı.  

Yükseköğrenimde olan memleketin gençlerinin eğitimlerine katkıda bulunarak bu konuda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacaklarını belirten KÖGYAD İstanbul Şubesi Emekli Albay İ. Tahir Canatan, gazetemize bir açıklama yaptı.

İki yıl önce bu göreve geldiğinde Kırşehirli yükseköğretim kurumlarındaki ihtiyaç sahibi başarılı öğrencilerine her türlü katkıyı yapmaya söz veren hemşehrimiz Canatan bu sözünü gerçekleştirdi.

Kişisel çabalarıyla İstanbul’daki hayırsever hemşehrilerinden temin ettiği kaynaklarla geçen yıl 63 üniversite öğrencisine burs veren Başkan Canatan, bu yıl bu sayıyı Cumhuriyetimizin 100. Yılı nedeniyle 100 öğrenciye çıkardıklarını ifade etti.

Kendilerine burs başvurusunda bulunan başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencileri de geri çevirmeyerek bu sayının 110’a çıktığını belirten Kırşehir Öğrenim Gençliğine Yardım Derneği (KÖGYAD) İstanbul Şubesi Başkan İ. Tahir Canatan, gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Türkiye Cumhuriyeti'nin Kızılay ve Türk Hava Kurumundan sonra Kamu Yararına en eski üç numaralı derneği olan Kırşehir Öğrenim Gençliğine Yardım Derneği (KÖGYAD) İstanbul Şubesi adına, geçen yıllarda genel merkezin katkıları ve kendi imkânları ile Kırşehirli, üniversitede okuyan, ihtiyaç sahibi ve başarılı olan belirli sayıda öğrenciye kısıtlı imkânlarda burslar verdik. Bu yılda, yani Cumhuriyetimizin 100.yılında, İstanbul Şubesi olarak en az 100 öğrenciye burs vermek üzere, İstanbul'da yaşayan Kırşehirlilerin de katkılarıyla tüm hazırlıklarımızı tamamladık.

“Kırşehir Öğrenim Gençliğine Yardım Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu olarak, Dernek Tüzüğünde de belirtildiği gibi; bireysel ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde, farklı düşünce, inanç, köken ve değerlere saygılı, kendi ayakları üzerinde durabilen, özgüven sahibi, hukukun üstünlüğüne, katılımcı demokrasiye, temel insan hak ve özgürlüklerine, laik cumhuriyete inanan, ülkemizin kültürel mirasına sahip çıkan genç bir neslin oluşmasını sağlamak için yükseköğrenimde olan memleketimiz gençlerinin eğitimlerine katkıda bulunarak bu konuda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağız. Göreve gelir gelmez geçen yıl ihtiyaç sahibi başarılı 63 öğrenciye burs vermiştik. Bu yıl da Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 öğrenciye burs hedeflemiştik. Ancak bizlere gelen talepleri de geri çevirmeyerek şimdilik bu sayıyı 110’a çıkardık. Talep olursa tüm imkânlarımızı zorlayarak bunları da karşılamaya çalışacağız. Derneğimize maddi katkılarını esirgemeyen bütün hemşehrilerimize teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz.”

(HABER: AYHAN CEYLAN)