Kırşehir Futbol İl Temsilcisi Hakan Koçak Başkanlığında, İl Tertip komitesi toplanarak programda düzenleme yapılacak.

Kırşehir 1’inci Amatör Küme futbol Ligi maçları için tüm takımlar TFF’nin yapacağı açıklamayı bekliyor.

Yaşanan deprem felaketi nedeniyle Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun tüm spor müsabakalarını durdurmasının ardından TFF profesyonel maçların 3-4-5-6 Mart 2023 tarihinde başlayacağı resmen duyurdu, kulüpler de programlarını bu tarihlere göre yapıyor.

MUCURGÜCÜ’NDEN BU KADAR: 11-0 MUCURGÜCÜ’NDEN BU KADAR: 11-0

Kırşehir 1’inci Amatör küme futbol Ligi’nde sezonun 2’nci yarısının başlayacağı gün Türkiye deprem felaketiyle uyanmasının ardından takımların karşılaşmalarının birbirleriyle çakışmaması için fikstür tarihlerinde düzenlemeye gidiliyor.

Kırşehir Futbol İl Temsilcisi Hakan Koçak maçların kaldığı yerden devam etmesi adına İl Tertip Komitesi Futbol takımlarının yöneticileri ile bir araya gelip fikstür tarihlerinde değişiklikler yapacaklarını söyledi.

Koçak konuyla ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Herkesin bildiği gibi ülke olarak büyük bir felaketle karşılaştık. 10 ilde meydana gelen deprem hepimizi büyük bir üzüntüye sürükledi. Meydana gelen bu depremden dolayı tüm illerde hem profesyonel hemde amatör küme müsabakaları ikinci bir duyuruya kadar ertelenmişti. Bu hafta içinde yapılan toplantılar sonucunda Profesyonel liglerdeki takımlar 3-4-5-6 Mart tarihleri arasında kaldığı yerden devam edecek. Amatör küme maçları da 4-5 Mart tarihinde başlayacak. Kırşehir’de saha ve tesisler yetersiz ve takımlar aynı sahaları paylaşmak zorunda olduğu için bu hafta içinde kulüp yöneticileri ile bir araya gelip toplantı düzenleyerek çekilen fikstürlerin tarihlerinde ve saatlerinde değişiklikler yapacağız. İlimizi temsil eden İşitme Engelliler Futbol takımı, Bölgesel Amatör Ligi’ndeki temsilcimiz Mucurgücüspor ve Kırşehirspor U19 takımımızın amatör küme ve alt yaş kategorileriyle aynı saat ve sahalara denk gelmemesi açısında böyle bir toplantı düzenlemeye karar verdim. Sonuçta amatöre çıkan takımların bir çoğu alt yaş kategorilerinde de mücadele ettiğinden dolayı tarih ve saatleri değiştirmek zorunda kalacağız.İnşallah ülke olarak böyle acıları bir daha yaşamayız.”

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)