KIRŞEHİR Futbol İl Temsilcisi Hakan Koçak, önceki gün 2 No’lu Sentetik Sahasında Spor Muhabirimiz Salih Hançer’e açıklamalarda bulundu.

U16 VE U18 FİKSTÜR ÇEKİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ U16 VE U18 FİKSTÜR ÇEKİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Koçak, ligin 2.haftasının geride kalıp 3.haftaya başlayacakları Amatör kümede çekişmeli ve kıran kırana maçların sahne olduğunu söyledi.

Kırşehir Futbol İl Temsilcisi Hakan Koçak Gazetemiz, ‘Kırşehir Çiğdem’e yaptığı açıklamada, “Amatör Küme Futbol Ligi ve U14 Gençler Ligi’nde 2.hafta maçlarını tamamladık. Geçmiş yıllara oranla daha sakin ve kavganın gürültünün olmadığı müsabakalar oluyor. Sezon başlamasına yakın bir zamanda başta yöneticiler, sporculara sezon başında hakemlere yönelik itirazları konusunda hassas olmaları konusunda görüşmelerde bulunmuştuk. Onlarda bu duyarlılığı gösterdiler ve daha sakin sadece futbolun konuşulduğu müsabakalar izliyoruz. Herkesin bildiği gibi ufak, tefek hakem hataları oluyor. Nedenleri de şu, hakem heyeti başkanlığına Deniz Çalışkan geldi. Daha çok genç hakemlere şans vermek istiyor. Genç hakemlerde işin içinde olunca, hatalar biraz daha fazla oluyor. Buna da artık katlanacağız. Bunlarından yetişmesi içinde biz yöneticiler olarak gereken destekleri verip ileriki dönemlerde hataların aza indirmelerini sağlayacağız. Ligin 2.haftasının geride kalmasının ardından takımların hepsi birbirine denk. Güzel bir sezon olacağını umut ediyorum. Amatör Küme Futbol Ligi’nde 8 takım mücadele ediyor ve her hafta birbirinden zorlu 4 karşılaşma oynanıyor. Gerçekten çekişmenin üst düzey olduğu kıran kırana maçlar izliyoruz. Ben, şampiyon takımın son haftalarda belli olacağını düşünüyorum. Ligde o kadar kaliteli takımlar var ki şampiyon şu takım olabilir diyemiyoruz. İnşallah sezon sonunda da hak eden takımın kazandığı bir şampiyonluk olur” dedi.

Amatör Kümede sıkıntıları da dile getiren Koçak sözlerine şu şekilde devam etti:

“Daha önceki konuşmalarımızda ve toplantılarda da belirtmiştim. Amatör Ligde mücadele eden birçok takımın sıkıntıları var. Bu sıkıntıları kendi içimizde aşmaya çalışıyoruz. Sezon başında gerekli yerlerle görüştük. Malzemedir, yemektir. Bunları çözmek için yoğun bir çaba içine girdik. Kırşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Ekicioğlu’nun amatör küme takımlarına olan destekleri devam ediyor. Başkanımızın talimatı üzerine amatör maçların bitiminde takımlara yemek desteğine bulunuyor. Buradan Kırşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ederim. İlerleyen günlerde başkanımız takımlara malzeme konusunda da yardım edeceği müjdesini verdi. Kendisine bütün spor camiası adına teşekkür ediyorum” (HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)