İşitme Engellilerimiz galibiyet istiyor İşitme Engellilerimiz galibiyet istiyor

SALON: Kındam Spor Salonu (Kırşehir)

SAHA HAKEMLERİ: Murat Yağlı*, Mustafa Sarısakal

SAYI HAKEMİ: Orhan Mert Nuransoy*

OSB BİLİM KOLEJİ: Pelin Kılıç*, Hatice Çal*, Duygunur Kaygusuz*, Nisanur Kaygusuz*, Aleyna Bodur*, Hasret Cevahir Koyun*, Sıla Biçer*, Sudenaz Çelebi*, Ceydanur Kaya*, Zeehra Şahin*

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ: Gürkan Alkan

HAYRİYE KIMÇAK ANADOLU LİSESİ: Ceyda Koç*, Keziban gürbüz*, Fatma Riva Doğan*, Ayşegül Kurt*, Rabia Canan Adalı*, Medine Onay*, Rümeysa Akdemir*, Dilek Gez*, Zeynep Öztürk*, Esma Ünal*, Raziye Gedik*, Bersu Güzel

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ: Cafer Tokmak

GOLLER: Pelin Kılıç (3 Gol) (OSB), Rümeysa Akdemir (Hayriye Kımçak)

4 takımın tek devreli lig usulüne göre mücadele edildiği Liseler arası genç kızlar Futsalda en büyük OSB Bilim Koleji oldu. Güçlü rakibini ilk yarıda bulduğu gollerle 3-1 mağlup eden OSB averajla il şampiyonu olarak ilimizi gruplarda temsil etme hakkı elde etti.

Cuma günü Kındam Spor salonunda oynanan ve Murat Yağlı ile Mustafa Sarısakal’ın birlikte yönettiği maça oldukça etkili başlayan OSB Bilim Koleji ilk 15 dakikayı Pelin Kılıç’ın golleriyle 3-0 önde tamamladı.

Mücadelenin 2’nci yarısına hızlı başlayan Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi Rümeysa ile farkı 2’ye indirdi. Hayriye Kımçak 1 gol atması durumunda averajla şampiyon olacakken, iyi oyununu bir türlü golle sonuçlandıramayınca mücadeleyi OSB Bilim Koleji 3-1 kazanarak 1 gol averajı ile şampiyon oldu.

Kızlar Futsal Finali karşılaşmanın ardından Kındam Spor Salonunda düzenlenen kupa töreninde şampiyon olan OSB Bilim Kolejine kupasını ve madalyalarını Okul Sporları İl Temsilcisi Sinan Güneş ve Kındam Spor Salonu tesis amiri Gülseren Kılıç verdi.

(Haber-Fotoğraf: Salih HANÇER)