Baharın gelmesi ve havaların ısınmaya başlaması ile birlikte kış lastiği zorunluluğu da 1 Nisan’da kalkıyor.

Karayolları Trafik Kanunu'na göre kış lastiği takma zorunluluğu da artık sona eriyor. Kırşehir’deki sürücüler 1 Nisan'dan itibaren kış lastiklerini çıkararak yaz lastiklerine geçiş yapmaları gerekiyor.

Kırşehir’de araçlarında kış lastiği bulunan araç sahipleri şehrimiz Kılıçözü Sanayi Sitesi’ndeki lastiklerin yolunu tutarak lastiklerini değiştirmeye başladı. Kış lastiği zorunluluğunun 1 Nisan’da sona erecek olması nedeniyle Kırşehir’deki lastiklerde yoğunluk yaşanıyor.

Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü resmi sosyal medya hesaplarını duyurdu Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü resmi sosyal medya hesaplarını duyurdu

Kış lastiklerinin  yaz mevsiminde kullanıldığında özelliğini kaybettiği belirten lastikçiler, sıcak havalarda lastiklerin daha çok aşınacağı için erken aşınma, performans kaybı gibi sorunlara yol açtığını, soğuk hava kullanıma göre tasarlanan kış lastiklerinin yazın kullanıldığında yol tutuşunda ciddi azalmaya sebep olduğunu, araç üzerindeki kontrolü olumsuz etkilerken yakıt tüketimini de artırdığına dikkat çekerek, araçlarında kış lastiği olanların en kısa sürede değiştirmelerini önerdiler. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)