TFF 2.Lig, Beyaz Grup’ta mücadele eden temsilcimiz Kırşehirspor’un rakiplerinden Mersin İdmanyurdu, Afyonspor ve Bursaspor Profesyonel Disiplin Kurulu tarafından cezalara çaptırıldı.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun 14.12.2023 tarih ve 34 sayılı toplantısında almış olduğu kararlar sonrası Kırşehirspor’un rakiplerinin aldığı cezalar şu şekilde:

**Mersin İdmanyurdu Futbol A.Ş.’nin, 09.12.2023 tarihinde oynanan Mersin İdmanyurdu Futbol A.Ş.-Altınordu TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 16.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına,

**Afyonspor Kulübünün, 10.12.2023 tarihinde oynanan Afyonspor Kulübü–Bursaspor TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, stadyumda yer alan koltukların numaralandırılmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 28.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Aynı müsabakada Afyonspor Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 28.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına,

**Bursaspor Kulübünün, 10.12.2023 tarihinde oynanan Afyonspor Kulübü–Bursaspor TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 56.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Aynı müsabakada Bursaspor Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 4. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 20.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Aynı müsabakada Bursaspor Kulübü görevlisi Sedat Topaloğlu’nun, basın mensubuna yönelik saldırısı nedeniyle 5 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 9.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Aynı müsabakada Bursaspor Kulübü görevlisi Fetih Yakut’un, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 9.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hacıosmanoğlu'nu tebrik etti Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hacıosmanoğlu'nu tebrik etti

Editör: İlknur öncü