TFF 2.LİG, Beyaz Grup’ta mücadele eden temsilcimiz Kırşehirspor’un ligdeki rakiplerinden olan 1461 Trabzon FK’da görev yapan tecrübeli teknik adam Ercüment Coşkundere görevinden istifa etti.

2. Lig Beyaz grupta alt sıralardan kurtulma hesapları yapan Kırşehirspor’un ligdeki en önemli rakiplerinden olan Zonguldak Kömürspor’un, 21 Ocak Pazar günü saha ve seyircisi önünde karşılaşacağı 1461 Trabzon, teknik direktör değişikliğine gitti.

Devre arasında yaptığı flaş transferlerle dikkat çeken fakat ikinci yarının ilk maçında evinde, alt sıralarda yer alan Kırklarelispor’a 3-0 farklı mağlup olan Trabzon ekibinde, maçın ardından toplanan yönetim kurulu mevcut teknik direktör Ercümend Coşkundere ile yollarını ayırdı. Lig ikincisi, Coşkundere’nin yerine hiç vakit kaybetmeden Sait Karafırtınalar’ı göreve getirdi.

Cumhuriyet 2’de  2 yaptı: 4-1 Cumhuriyet 2’de 2 yaptı: 4-1

İkinci yarının henüz başında teknik direktör değişikliğine giden 1461 Trabzon’un kadrosunda önemli isimler var. Rakip takımın ilk 11’ini Ömer Kahveci, Buğrahan Karslı, Abdurrahman Emir Alagöz, Nizamettin Çalışkan, Ali Han Tuncer, Behlül Aydın, Atabey Çiçek, Abdulkadir Korkut, Bahadır Erol, Batuhan Kör ve Tarık Tekdal oluşturuyor.

Kırklarelispor maçında kırmızı kart gören Nizamettin Çalışkan, Zonguldak Kömürspor’a karşı forma giyemeyecek.

Trabzon ekibinin 21 kişilik geniş kadrosunda Muzaffer Cem Kablan, Fatih Selimhan Solmaz, Taha Can Velioğlu, İlhan Depe, Hakan Yeşil, Ali Sühan Demirel, Selman Faruk Dibek, Hurşit Taşçı ve Nahmi Can Mutlu yer alıyor. Bir çoğu yeni transfer olan futbolculardan Fatih Selimhan, İlhan, Hakan, Ali Sühan ve Hurşit, Kırklarelispor maçında oyuna sonradan dahil oldu.

(HABER MERKEZİ)