1969 yılında kurulan ve uzun yıllar Türkiye liglerinde ilimizi başarıyla temsil ettikten sonra silinip giden Kırşehirspor'un yerine 2017 yılında kurulan ve geçtiğimiz yıl adı Kırşehirspor FSK olan yeşil-beyazlı ekibimizin kullandığı logoda Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF) gelen uyarı sonucu yapılan tüzük değişikliği ile istenen düzenleme yapıldı.

Spor Kanunu çerçevesinde Türk milli takımlarının dışında hiç bir kulübün logosunda Türk Bayrağı bulunmaması gerektiği için Kırşehirspor Kulübüne TFF'den düzenleme yapılması talebi geldi. Bugün yapılan genel kurulda tüzük değişikliğine gidildi ve Kırşehirspor FSK logosunda bulunan Türk Bayrağı kaldırıldı ve Ahi Evran-ı Veli ile Kırşehir Belediyesi'nin kullandığı Cacabey Camii'li logo öne çıkarıldı.

Öğrencilerden, İl Müdürü Şahin’e ziyaret Öğrencilerden, İl Müdürü Şahin’e ziyaret

Genel kurulda yapılan tüzük değişikliğinin ardından “Kırşehir Çiğdem”e açıklamalarda bulunan Kırşehirspor Başkan Yardımcısı Mehmet Işık, "Bu yapılan değişiklik bizim isteğimizde olan bir şey değildi. Federasyon böyle bir karar almış. Ay-Yıldızlı Bayrağımızı sadece Milli Takım ve Avrupa kupalarında ülkemizin mücadele eden takımları kullanabiliyor. Onun haricinde bütün kulüplerin logolarında Ay-Yıldızın bulunmaması gerekiyor. Federasyondan gelen bu uyarı sonucu biz de logomuzda yer alan sadece Bayrağımızın bulunduğu Ay-Yıldızı kaldırdık. Onun yerine yıldız koyduk. Bizim kendi isteğimizle değiştirdiğimiz bir şey değildi" ifadelerini kullandı. (HABER: FAHRETİN TOKER)

Editör: İlknur öncü