KIRŞEHİRSPOR’UN GENEL

KURULU YARIN YAPILACAK

 

Bakan Bak'ın, EURO 2024'e katılacak A Milli Futbol Takımı'na güveni tam Bakan Bak'ın, EURO 2024'e katılacak A Milli Futbol Takımı'na güveni tam

Başkan Çağatay Han Torun: “Ciddi bir talip olursa

görevimizi gönül rahatlığıyla bırakmaya hazırız”

5 yıl süreyle TFF 2. Lig’te Kırşehir’i başarıyla temsil eden Kırşehirspor Futbol Kulübü bu sezon yaşadığı kötü bir sezonun ardından 3. Lig’e düşerken, genel kurulu yarın gerçekleştirilecek.

İki sezondur başkanlık görevini yürüten Çağatay Han Torun, yarın  Güneykent Tesislerinde yapılacak genel kurulda yönetim olarak yeniden başkanlığa talip olmadıklarını, ancak kimsenin talip çıkmaması halinde takımın kayyuma gitmemesi için yeniden görev alabileceklerini söyledi.

Zor ve sıkıntılı bir süreç geçirdiklerini, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun dışında kimseden maddi destek almadıklarını, sadece yönetimde görev alan 2-3 kişinin maddi desteği ile mücadele ettiklerini belirten Başkan Torun, “Gönül isterdi ki bu kadar özveriyle ve onurla mücadele ettiğimiz ligden düşmeyelim. Ancak gerek yaptığımız transferlerden beklediğimiz verimi elde edememekten, gerekse hakem hataları yüzünden kaybettiğimiz şanssız puanlarla 2. Lig’e veda ettik. Tabi futbolda böyle arzu edilmeyen sonuçlar da oluyor. Biz genel kurul kararını alırken, Kırşehir kamuoyuna bizden bu işi daha iyi yapacak kimseler varsa, gelsinler genel kurulda yönetime talip olsunlar, biz de takımı onlara teslim edelim demiştik. Ancak bugüne kadar ciddi bir talip olmadı. Ankara’dan bir arkadaşımızın takıma talip olduğunu öğreniyoruz. Tabi bu sözde kalmamalı. Genel kurula gelirler, projelerini ve hedeflerini ortaya koyarlar üyelerimiz ve Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Ekicioğlu ona göre bir karar verirler. Ciddi taliplerse bir ay için de yeniden olağanüstü bir genel kurula gider ve takımı bu arkadaşlara bırakabiliriz. Bunun dışında Belediye Başkanımız bize devam etmemizi isterse, takımımızı kayyuma bırakmak yerine seve seve bütün zorluklara rağmen görevimizi sürdürürüz” ifadelerini kullandı.

Kırşehirspor’un olağan genel kurulu yarın saat 11.30’da Güneykent Tesisleri’nde yapılacak. Gerekli çoğunluk sağlanamaması halinde genel kurul 29 Mayıs Çarşamba günü aynı saat ve yerde tekrar edilecek.

Faaliyet raporunun okunacağı genel kurulda kulüp tüzüğün ile logo değişikliğinin yapılması da gündemde olacak. Yeni yönetim kurulu organlarının seçimi ile genel kurul tamamlanmış olacak. (HABER: SALİH HANÇER)

Editör: İlknur öncü