U16 Türkiye Futbol şampiyonası başlıyor

Kırşehirspor’a zorlu rakipler…

2023-2024 Sezonu U18 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe müsabakaları, 76 ilden 141 takımın katılımıyla, 25-28 Nisan 2024 tarihleri arasında 6'şar takımlı 22 grupta ve 5 takımlı 1 grupta, 26-28 Nisan 2024 tarihleri arasında da 4 takımlı 1 grupta olmak üzere toplam 24 tarafsız grup merkezinde oynanacaktır.

İlimizi U16 Türkiye Futbol şampiyonasında temsil edecek olan Kırşehirspor, Kırıkkale Grubu’nda Ankara’dan Sincan Belediyespor, Kavaklıderespor, Çankırı’dan Yurdumspor, Çorum’dan Mimar Sinan Gençlikspor ve Amasyaspor’dan 2’siyle grup müsabakalarında eşleşecek.

U-18 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 1. KADEME STATÜSÜ

1- 2023 - 2024 sezonu U18 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe Müsabakaları 76 ilden 141 takımın 6’şar takımlı 22 grupta ve 5 takımlı 1 grupta 25 - 28 Nisan 2024 tarihlerinde, 4 ’er takımlı 1 grupta ise 26 - 28 Nisan 2024 tarihlerinde olmak üzere toplam 24 tarafsız grup merkezinde oynanacaktır.

Birinci Kademe müsabakalarına aynı ilden iki ve daha fazla takımın katılması halinde, takımların hangi grup merkezlerine gideceğinin belirlenmesi için ilin ASKF Başkanı, TÜFAD Şube Başkanı ve Futbol İl Temsilcisi ile ilgili takımların birer temsilcilerinin katılacağı kendi illerinde düzenlenecek toplantıda kura çekimi yapılacak ve buna ait imzalanacak tutanak en geç 19 Nisan 2024 Cuma günü saat 12.00’ ye kadar Türkiye Futbol Federasyonu’nun [email protected] mail adresine gönderilecektir.

İkinci Kademe müsabakaları, Birinci Kademede grup birincisi olan 24 takımın katılımıyla 6 takımlı 4 grupta oynanacaktır. Final müsabakaları ise İkinci Kademede grup birincisi olan 4 takımın katılımıyla eleme usulüyle oynanacak.

Birinci Kademe müsabakalarına katılan her takımımıza Federasyonumuzca 11.000 TL tutarında katkı payı verilecektir. Katkı payları, takımlar müsabakalardan sonra Ek: 1’de örneği görülen dilekçelerini Futbol Federasyonuna gönderdikten sonra kulüp adına açılmış olan banka hesaplarına gönderilecektir. Kulüpler katkı payı ücretlerini en geç 13 Eylül 2024 tarihine kadar talep edebileceklerdir.

Bu tarihe kadar katkı payı dilekçelerini gönderip paralarını talep etmeyen kulüplere bu tarihten sonra ödeme yapılmayacaktır. Kulüpler (EK:1) Talep belgelerini Türkiye Futbol Federasyonu’nun [email protected] mail adresine göndermekle yükümlü olup belgesi gelmeyen kulübe belirtilen (13 Eylül 2024) tarihten sonra ödeme yapılmayacak.

2-Müsabakalara gelmeyen, müsabakaları tamamlanmadan grup merkezinden ayrılan, müsabakadan çekilen, müsabakalarda olay çıkartan ve sahte sporcu oynattığı tespit edilen takımlara katkı payı ödenmeyecek.

3- Grup Merkezlerindeki müsabakalarla ilgili teknik toplantı ve kura çekimi müsabakalardan bir gün önce Gençlik ve Spor İl Müdürü veya görevlendireceği Şube Müdürü, TFF Bölge Müdürü, ASKF Başkanı, Futbol İl Temsilcisi, TÜFAD Şube Başkanı, İl Hakem Kurulu Başkanı, TFFHGD Şube Başkanı ve Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği Şube Başkanı ile kulüplerin birer temsilcilerinin katılımıyla ASKF’ler tarafından daha önce belirlenip ilgili kişi, kurum ve takımlara bildirilen yerde yapılıp imzalı tutanak aynı gün içerisinde en geç saat 17.00’e kadar TFF Amatör İşler Müdürlüğü’nün [email protected] mailine gönderilecek.

4- U18 Türkiye Şampiyonası müsabakalarında 2006 ve 2007 doğumlu futbolcular oynayabilirler. 2005 doğumlu en fazla 5 (beş) futbolcu müsabaka isim listesine yazılabilir ve oynatılabilir. 2008 ve daha küçük doğumlular oynayamazlar.

5- Müsabakaların süresi 2 x 45 = 90 dakikadır. U-18 kategorisinde yedek oyuncu sayısı 7, oyuncu değişikliği sayısı 5 dir. Oyuncu değişiklikleri oyunu kesintiye uğratmamak adına devre arasında yapılacak değişiklikler hariç müsabaka esnasında en fazla 3 (üç) defada yapılabilir.

Müsabakalarda uzatma devreleri oynanması halinde, takımlar uzatma devrelerinde ilave 1 oyuncu (oyuncu değişiklik hakkının tamamının kullanılmış olup olmadığına bakılmaksızın) değişikliği yapabilirler. Uzatma devrelerinde sonuç alınmazsa seri penaltı atışları yapılır.

TASKK Başkanlar kurulu ve TFF amatör işler kurulu toplantısı yapıldı TASKK Başkanlar kurulu ve TFF amatör işler kurulu toplantısı yapıldı

6- 6 TAKIMLI GRUP MERKEZLERİNDE KURA ÇEKİMİ, MÜSABAKA FİKSTÜRÜ VE GRUP

BİRİNCİSİNİN BELİRLENMESİ Altı takımlı grup merkezlerinde takımlar 3’er takımlı 2 gruba ayrılacaktır. Öncelikle aynı ilden 2’şer takımla katılan takımların (A ve B) gruplarında ayrı ayrı yer almaları için kura çekimi yapılacak. Daha sonra gruplara tek takımla katılan illerin takımlarının (A ve B) gruplarının hangisinde yer alacağının kura çekimi yapıldıktan sonra müsabakalar, yazılı fikstüre göre tek devre lig ve puan usulüne göre oynanacak.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)